۵۴ هکتار از سواحل استان بوشهر در تصرف تأسیسات آزادسازی شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته شهر بوشهر:

غلامرضا منتظری ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر منابع طبیعی را موهبت الهی دانست و اظهار داشت: بهترین شکرگزاری از این نعمت‌های خداوند بهره‌برداری بهینه از آن است.

وی مساحت اراضی ملی در استان بوشهر را ۱.۷ میلیون هکتار دانست و بیان کرد: سیاست‌ها و رویکرد منابع طبیعی امسال اجرا طرح سامانه عرفی است که در این راستا امسال ۹۰۵ سامانه عرفی به ۷ هزار و ۷۰۰ خانوار روستایی و عشایری استان بوشهر واگذار شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر مساحت مراتع استان بوشهر را ۱.۲ میلیون هکتار دانست و با اشاره به کاهش آتش‌سوزی در جنگل‌های استان خاطر نشان کرد: سال قبل ۶۳ مورد آتش‌سوزی در ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی منابع طبیعی رخ داد که امسال به ۹۰۰ هکتار کاهش یافته است.

منتظری یکی از برنامه‌های منابع طبیعی استان را توسعه جنگل‌های حرا عنوان کرد و گفت: در همین راستا امسال ۶۰ هکتار بر وسعت جنگل‌های حرا استان در سواحل و در ۲ سال گذشته ۱۲ هزار هکتار بر وسعت جنگل‌ها افزوده شده است.

وی بیابان‌زدایی را یکی از برنامه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: مساحت اراضی بیابانی استان بوشهر ۳۳۱ هزار هکتار است که برای جلوگیری از بیابانی شدن اراضی عملیات بیابان‌زدایی در سطح ۷ هزار و ۴۰۵ هکتار با اعتبار ۷۳ میلیارد ریال اجرا شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به اجرا شدن رفع تصرف سواحل در حریم ۶۰ متری دریا گفت: در این راستا تاکنون ۵۴ هکتار از سواحل استان بوشهر در تصرف تأسیسات آزادسازی شده است.

منتظری از تخصیص زمین برای طرح‌های کشاورزی و غیر کشاورزی خبر داد و بیان کرد: در این حوزه یک هزار و ۱۱۷ هکتار زمین برای طرح‌های کشاورزی و ۳۱۹ هکتار برای غیر کشاورزی واگذار شده است و اکنون برای طرح جهش تولید مسکن در ۲۰ شهر استان بوشهر در حریم قانونی شهرها در حال واگذاری زمین هستیم.

وی از اجرا طرح هادی در ۱۲ روستا خبر داد و تصریح کرد: از ۲۲۴ مورد تصرف عدوانی اراضی با حکم دستگاه قضا ۷۱۸ هکتار اراضی، رفع تصرف شد و به بیت‌المال بازگشت.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.