۳۰۰ برنامه فرهنگی ویژه هفته کتاب در استان بوشهر تدوین شد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته بوشهر:

حیدر راهب ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با اشاره به اینکه هفته کتاب از ۲۴ تا ۳۰ آبان تعیین شده است اظهار داشت: در این هفته به سبب حوادث و اغتشاشات دشمنان علیه ملت و نظام اسلامی ایران برنامه‌های ویژه‌ای در راستای فرهنگی و تداوم حرکت شهدا تدوین شده است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با اشاره به اینکه سرانه فضای کتابخانه عمومی در جمهوری اسلامی رتبه نخست جهان اسلام است تصریح کرد: آنچه همواره مورد تأکیدات مقام معظم رهبری قرار دارد اهمیت کتابخوانی و کتاب خوب است.

وی از تدوین ۳۰۰ برنامه فرهنگی در هفته کتاب در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: بر اساس هفته کتاب، برنامه‌های ویژه در نقاط مختلف استان اجرا می‌شود و در این راستا عضویت کتابخانه‌های عمومی از ۲۴ تا ۲۶ آبان رایگان است.

راهب، از اجرا برنامه شاد در نوار ساحلی بوشهر خبر داد و بیان کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده، برنامه شاد به مناسبت هفته کتاب در میدان رئیس علی دلواری بوشهر در زمینه‌های مختلف ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با اشاره به اینکه استان بوشهر دارای ۷۶ کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی است گفت: از ۴۰ هزار نفر عضو این کتابخانه‌های عمومی ۶۰ درصد آنان کودکان هستند.

وی تعداد کتاب‌های کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر را یک میلیون و ۲۰۰ هزار جلد در موضوعات مختلف دانست و خاطر نشان کرد: سرانه فضا کتابخانه عمومی استان بوشهر ۲.۱ متر مربع برای هر ۱۰۰ نفر و این درحالی است که استاندارد این حوزه ۴ متر مربع تعیین شده است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.