۱.۲ درصد از کل مالیات وصولی استان بوشهر مربوط به کسبه و مشاغل است

مدیر کل سازمان امور مالیاتی استان در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه بوشهر:

محمد جواد رستمی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر یکی از منابع مهم درآمدی دولت را مالیات دانست و اظهار داشت: با تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه نظام اسلامی ایران، بر تأمین درآمدی دولت اثر گذاشته است که باید فرهنگ پرداخت مالیات در جامعه ترویج شود.

وی از تدوین طرح جامع مالیاتی خبر داد و بیان کرد: شناسایی منابع و مودیان جدید مالیاتی برای تحقق اهداف تبیین شده یکی از اهداف تدوین طرح جامع مالیاتی است.

مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر با بیان اینکه مالیات بر اساس سود معامله حساب می‌شود گفت: در این راستا هوشمندسازی نظام مالیاتی یکی از ابزارهای تحقق عدالت مالیاتی است.

رستمی از حذف شدن معاملات غیرتجاری از چرخه دریافت مالیات خبر داد و افزود: امسال تاکنون ۳۶ هزار اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده که آخرین مهلت ۱۵ تیرماه تعیین شده است.

وی با بیان اینکه از تعداد اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده ۳۴ هزار مورد آن توافقی بوده است تصریح کرد: این مهم به معنای پذیرش مودیان مالیاتی است.

مدیر کل امور مالیاتی استان بوشهر از افزایش تسلیم ۸ هزار اظهارنامه مالیاتی نسبت به سال گذشته خبر داد و خاطر نشان کرد: از ۳۴ هزار اظهارنامه مالیاتی تسلیم شده تاکنون میزان مالیات ۱۰ هزار مورد آنها صفر بوده است.

رستمی با بیان اینکه در سال گذشته ۸ هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی در استان وصول شد تصریح کرد: از این میزان ۱۴۰ میلیارد تومان آن از منابع مشاغل و اشخاص حقیقی و زیر ۵ درصد کل وصول مالیات است.

وی با اشاره به وصول ۳۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مالیات از کسبه و اصناف استان بوشهر بیان کرد: این میزان مالیات ۱.۲ درصد کل وصول مالیات در استان بوشهر است.

مدیرکل امور مالیاتی استان بوشهر از پرداخت اعتبارات ارزش افزوده به شهرداری‌ها، دهیاری‌ها و روستاهای فاقد دهیاری در استان خبر داد.

رستمی از فعال شدن سامانه فروشگاهی خبر داد و تصریح کرد: این سامانه سود و زیان فروشگاه‌ها مستند و زمینه رفع نارضایتی مودی مالیاتی را فراهم می‌کند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.