پیام آدینه جمعه ۱۳ فروردین ۱۴۰۰

نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه مردمی بوشهر

بسم الله الرّحمن الرّحیم
الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنه الله علی اعدائهم اجمعین
یکی از آموزه های سبک زندگی اسلامی «امید به گشایش و تلاش برای آینده است.»
«امیدواری به آینده  و عبور از مشکلات و رسیدن به مدارج موفقیت نشان از ایمان، توکل به خداوند ومایه حیات زنده و کوشش در این باره است.»
« وَلَا تَیْأَسُوا مِنْ رَوْحِ اللَّهِ ۖ إِنَّهُ لَا یَیْأَسُ مِنْ رَوْحِ اللَّهِ إِلَّا الْقَوْمُ الْکَافِرُونَ»
در این جمعه به محضر مبارک شما مردم عزیز و مومن چند نکته متذکر می شوم:
۱.مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (دامت برکاته العالیه) در پیام نوروزی و سخنانن آغازین سال جدید خویش چند نکته مهم و راهبردی بیان فرمودند که باید سرلوحه کار مسؤولان نظام و مردم ولایتمدار قرار بگیرد.
الف- پشتیبانی و رفع موانع تولید در عرصه رشد اقتصاد ایران بر اساس طرح اقتصاد مقاومتی یک ضرورت است و این باید در عمل دیده شود و در حد حرف و  مصوبات متوقف نگردد.
ب- انتخابات ریاست جمهوری به جهت اهمیت وظایف و اختیارات رئیس جمهور بسیار مهم و سرنوشت ساز است و این مردم هستند که در این عرصه نقش آفرین بوده و مسؤولیت مهمی به عهده دارند. حضور پرشور و سراسر شعور و با بصیرت بسیار کار ساز و موثر است.
ج- اعتماد و تکیه به برجام در رفع تحریم و گره زدن حل مشکلات به آن، یک اشتباه بزرگ است.
باید آن را با رشد تولید و خود کفایی خنثی سازی کرد و شکست داد.
۲.متاسفانه همانطور که از قبل پیش بینی می شد و توسط کارشناسان هم به ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و هم به مردم عزیز هشدار داده شده بود اکثر استان های کشور در شرایط خیز چهارم گرفت و در اغاز سال فضای زندگی مردم دچار مشکلات جدیدی گردیده است.
مناسب است در این باره ستاد مقابله با بیماری کرونا امور زیر را مراقبت جدی تری بنماید:
الف- تصویب و اجرای دقیق دستور العمل های باز دارنده از شیوع بیماری کرونا.
ب- نظارت جدی بر حسن اجرای آن.
ج- فرهنگ سازی مراعات دستور العمل ها به شیوه های تبلیغی و اجرایی.
د- واکسیناسیون گسترده و عمومی.
۳. اکنون که در ابتدای سال جدید و در آستانه آغاز ماه مبارک رمضان می باشیم، مسؤولان محترم باید در عرصه کنترل بی رویه گرانی ها تدابیر لازم و نظارت کافی داشته باشند. به اذعان همه کارشناسان قیمت عرضه کالا غیر واقعی و فراتر از ارزش آن است.
۴. از همه مردم عزیز استان بوشهر تقاضا دارم مانند همیشه دراین شرایط به هم نوعان خود به ویژه اقوام، همسایه ها و مردم نیازمند کمک کنند تا از فشارهای معیشتی آنان کاسته شود.
خداوند متعال ظهور حضرت بقیه الله الاعظم روحی فداه را تعجیل بفرماید و طول عمر با عزت به مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای دامت برکاته العالیه مرحمت نماید و همه ما را در طریق ایمان، تقوا، اخلاق، مجاهدت، مقاومت و ولایتمداری ثابت قدم بدارد. یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی می داریم.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
صفایی بوشهری
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر
‍‌

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.