همگان همکاری لازم را با استاندار جدید داشته باشند / نمازهای جمعه در سراسر استان اقامه گردد

بسم الله الرّحمن الرّحیم

«الحمدلله ربّ العالمین و صلّی الله علی محمّد و آله الطّاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنه الله علی اعدائهم اجمعین»

یکی از آموزه های اجتماعی اسلام «احترام به دیگران» است. احترام به دیگران یعنی: آبروی دیگران را حفظ کردن و شخصیت آنان را نشکستن و با سخن نیک و رفتار شایسته با ایشان برخورد نمودن است. انسان به ویژه مؤمنان دارای ارزش و مقام والایی نزد خداوند هستند به همین خاطر باید حرمت و حریم آنان را پاس داشت و با تکریم و احترام با آنان رفتار نمود. چنانچه امام صادق علیه السلام فرموده است:

«الْمُؤْمِنُ أَعْظَمُ حُرْمَهً مِنَ الْکَعْبَهِ» (خصال صدوق، ج۱، ص۲۷)
«احترام به انسان مؤمن بالاتر از احترام به کعبه است»

در این جمعه به محضر مبارک مردم عزیز استان بوشهر نکاتی عرض می نمایم:

۱. دوشنبه پنجم مهرماه روز اربعین حسینی است. اربعین حسینی نماد عشق و ایمان، وفاداری و پیوستگی مردم به مکتب حضرت امام حسین علیه السلام است همانطور که عاشورا خورشیدی پر فروغ و بی غروب از هدایت و قیام حضرت سیدالشهدا علیه السلام برای نجات و کمال مردم از افق اسلام عاشورایی است. جهان آینده به نام حسین علیه السلام رقم خواهد خورد و راه آن امام عرشی راه شهادت و تمدن آینده شایسته جهان خواهد بود و پیاده‌روی میلیونی اربعین، آغازی برای آن حادثه بزرگ و سرنوشت‌ساز تاریخی می باشد.

۲. بازگشایی مدارس شروعی ارزشمند برای تربیت علمی و اخلاقی دانش‌آموزان و دانشجویان می باشد. مناسب است تمامی امکانات آموزشی و پرورشی در خدمت تلاشگران این عرصه قرار گیرد و به وضع حقوقی و استخدامی کادر آموزشی توجه شود و شرایط مناسب برای تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان مهیا گردد و امکانات تحصیل در مناطق دوردست فراهم گردیده و در اختیار آنان قرار گیرد و در عرصه تحصیل حضوری با یک برنامه کاملاً سلامت محور و هماهنگ با ستاد مقابله با بیماری کرونا فضا سازی مناسب ایجاد گردد.

۳. انتخاب استاندار محترم و جدید استان ولایتمدار بوشهر سردار محمدزاده را تبریک عرض می کنم و دعای خیر دارم و امیدوارم با انتخاب استاندار محترم استان بوشهر از طرف دولت گرانقدر، شرایط و وضعیت پیشرفت عمرانی، فرهنگی، معیشتی و اقتصادی مردم عزیز استان فراهم آورده شود. از همه مردم عزیز، گروه‌ها، شخصیت‌ها و مسئولان محترم استان بوشهر تقاضا دارم که با وحدت، همدلی و اخلاق‌مداری، همکاری های لازم با آن استاندار محترم و جدید بوشهر داشته باشند و در یک محیط سالم و مناسب شرایط را برای پیشرفت استان ایجاد نمایند.
۴. از تمامی مسئولان محترم تقاضا دارم در عرصه محرومیت زدایی مناطق دوردست استان تلاشی جهادی داشته باشند و نیازمندی‌های ضروری آنان را شناسایی و سریعاً برطرف نمایند.

۵. ضمن تقدیر و تشکر از تلاش های ارزشمند شورای سیاستگذاری ائمه محترم جمعه استان بوشهر و همچنین ائمه گرانقدر جمعه و ستادهای پرتلاش نماز جمعه، تقاضا دارم با توجه به شرایط بهبود یافته‌ی وضعیت بیماری کرونا، نمازهای جمعه در سراسر استان با مراعات شیوه نامه های بهداشتی و هماهنگی با ستاد مقابله با بیماری کرونا اقامه گردد و نماز عبادی سیاسی جمعه بار دیگر با برگزاری آن و حضور مردم عزیز تجلی شکوفاتری داشته باشد.
خداوند متعال ظهور حضرت بقیه الله الاعظم روحی فداه را تعجیل بفرماید و طول عمر با عزت به مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای «دامت برکاته العالیه» مرحمت نماید و همه ما را در طریق ایمان، تقوا، اخلاق، مجاهدت، مقاومت و ولایتمداری ثابت قدم بدارد. یاد و خاطره شهدا و امام شهدا را گرامی می داریم.

«والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته»

صفایی بوشهری
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.