هر جا جاپایی برای رژیم اشغالگر قدس باشد یعنی تروریسم، توطئه، جنایت و براندازی

«بسم الله الرحمن الرحیم»

خطبه اول

در آغاز سپاسگزار و شکرگزار درگاه خداوند هستیم که بار دیگر توفیق داد برگزاری نمازجمعه و حضور در آن که نماز جمعه یکی از عوامل نجات و کمال انسان است.

در خطبه اول پیرامون یکی از آموزه های بسیار پرفضیلت سبک زندگی اسلامی نکاتی عرض می کنم و آن خدمت به مردم و حمایت از نیازمندان است.

زندگی انسان سراسر مشکلات است، هم برای خود و هم محیط پیرامونی که انسان نگاه می کند می بیند بسیاری از مردم دچار مشکلات هستند. خدمت به مردم به ویژه نیازمندان، فقرا، مستضعفین یکی از مهمترین فضائل اخلاق اسلامی است.

ساحت مقدس رسول خدا (ص) می فرمایند: «أیُّما مُسلمٍ خَـدَمَ قَوما مِن المُسلمینَ  إلا أعطاه الله مثل عددهم خداما فی الجنه» هر مسلمانی که خدمتی به دیگر مسلمان کند به همان مقداری که خدمت به دیگران کرده خداوند به همان مقدار او را اهل بهشت می کند و فرشتگان در خدمت او قرار می دهد. اگر به صد نفر خدمت کرده، صد نفر اهل بهشت خدمتگزار برای او قرار می دهد.

امام صادق (ع) می فرمایند:« مَن کانَ حاجَهِ أخیهِ المُسلِمِ کانَ اللهُ فی حاجَتِهِ ما کانَ فی حاجَهِ أخیهِ» هر مسلمانس که در خدمت دیگران است به همان اندازه خدمت در دنیا برای دیگران به همان مقدار خدا در خدمت او می باشد. او انسانی خدمت می کند و تا حد محدود توان ولی خداوند خدایی به او کمک می کند.

باز می فرمایند::« مَن سَعی فی حاجَه اَخیهِ المُسلِمِ طَلَبَ وَجهِ اللهِ کَتَبَ اللهُ عَزَّوَجَّلَ لَهُ أَلفَ أَلفَ حَسَنَه» هر کسی که خدمت به مردم بکند برای رضای خداوند و نه خودنمایی، خداوند یک میلیون حسنه برای او می نویسد.

خدمت به یک انسان، همسایه، همشهری، هم محلی، فقیر و مستمند، کسی که به انسان مراجعه کرده و انسان بزرگ کسی است که مراجعه به او نشده خدمت بکند، خدمت این چنینی داشته باشد خداوند یک میلیون به او صواب می دهد.

این باعث می شود یک محیط اجتماعی همه در خدمت هم باشند، همه دست هم بگیرند و آسیب های اجتماعی بسیار کم می شود، الفت، صمیمیت ، دوستی برقرار می شود و یک محیط سراسر پر از معنویت، پر از همیاری، همکاری و محبت ایجاد می شود.

این اسلام است، تا آنجایی که انسان دستش می رسد.

اما یک وقتی است که انسان خودش نمی تواند کاری بکند، زبان خیر بگذارد ، کمک کند و آن وقت آن زبان خیر نیز یک خدمت است.

خداوند این توفیق به همه عنایت بفرماید.

 

خطبه دوم

در خطبه دوم به اختصار پیرامون چند موضوع سخن می گوییم.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای در دیداری که با دانشجویان به شکل ارتباط تصویری داشتند فرمودند یکی از مهمترین وظایف قشر دانشجئو در شرایط کنونی تبیین ویژگی ها، آرمان ها و ارزش های انقلاب و از آن طرف افشای ماهیت سراسر توطئه دشمنان است.

و مقابله جدی در فضای رسانه در مقابل هجمه های پرفشار جهان استکبار در عرصه ی رسانه به ویژه فضای مجازی است.

همچنین در حکم ریاست محترم جدید صدا و سیما فرمودند که اولویت در صدا و سیما باید هدایت فرهنگی، تقویت احساس هویت ملی و انقلابی و ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی باشد و صدا و سیما دانشگاه ارتقاء آگاهی عمومی و آوردگاهی در مقابله با هجمه های تبلیغاتی دشمن باشد.

محکوم می کنیم سفر وزیر امور خارجه رژیم اشغالگر قدس به بحرین و بازگشایی سفارت پر از توطئه آن کشور در بحرین و این عادی سازی روابط این رژیم جنایتکار و نا مشروع در حوزه کشورهای اسلامی به ویژه خلیج فارس. این آغاز یک توطئه بسیار خطرناکی است که تمام منطقه خلیج فارس در آینده دچار بحران های سیاسی، فرهنگی، امنیتی و نظامی خواهد کرد.

هر جا جاپایی برای رژیم اشغالگر قدس باشد یعنی تروریسم، توطئه، جنایت و براندازی.

همچنین تحرکات اخیر از ناحیه کشور آذربایجان و سخنان نسنجیده و غیر کارشناسی مسئولان عالی رتبه آن کشور و صدای پای رژیم اشغالگر قدس و توطئه آن رژیم به خوبی در کشور آذربایجان شنیده می شود. هیچ گاه رژیم اشغالگر قدس دوست کشورهای اسلامی نیست و نخواهد بود و خود آن کشورها ضرر خواهند کرد و دوست واقعی آن ها ایران است و این را باید بدانند، تجربه تاریخی این را اثبات کرده و این کشورها نباید فریب توطئه های آمریکا و صهیونیسم بین الملل را بخورند.

این حرکات و این امور را محکوم می کنیم و امیدواریم هر چه زودتر این کشورها متوجه عمق فاجعه ای که گرفتار خواهند شد برسند.

گرامی می داریم هفته وقف، این کار خیر، صدقه جاریه و ماندگار که الحمدلله در فضای استان بوشهر از دیرباز مرسوم بوده و الآن الحمدلله با تحرکاتی که اخیراً در این عرصه ایجاد شده امیدواریم همه مردم در این عرصه فعال شوند که یک زنده مانی شخصیت معنوی انسان است حتی بعد از مرگ و تا این موقوفه وجود دارد این شخص صواب می برد و توصیه می کنم وقف قرآن، وقف عرصه های علمی و پژوهشی غیر از مساجد و حسینیه ها که ان شاءالله انجام می شود در این عرصه هم عنایت داشته باشند و از مدیر کل محترم و همه عزیزان که در این عرصه تلاش می کنند و همچنین واقفین تشکر و قدردانی می کنم.

الحمدلله شرایط بیماری کرونا در استان با عنایت خدا و تلاش کادر درمان و مراعاتی که مردم کردند دارد دارای وضعیت مناسبی می شود، تقاضا دارم عنایت کنید این وضعیت را پایدار نگه دارید، چه فردی و چه اجتماعی و به شدت شیوه نامه های بهداشتی همه مراعات کنند و مسئولین هم در عرصه تجهیز بیمارستانی با دقت تجهیزات و تخت های بیمارستانی، سطح درمان در دو عرصه منابع انسانی و تجهیزات بالا ببرند که گرفتاری هایی که داشتیم در ماه های اخیر نداشته باشیم.

نیروی انتظامی در هفته ای که پیش رو داریم، هفته گرامی داشت آن ها می باشد، صمیمانه تشکر و قدردانی می کنیم و ان شاءالله هفته آینده مفصل در باره این نیروی صحبت کاملی خواهیم داشت و صمیمانه از این عزیزان قدردانی می کنیم و مردم قدردان این نعمت هستند.

روز سه شنبه مصادف است با رحلت جان کاه پیامبر گرامی اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و همچنین پنجشنبه شهادت حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا می باشد.

در ادامه نماینده محترم مقام معظم رهبری مرثیه رحلت پیامبر گرامی اسلام (ص) امام حسن مجتمی (ع) و حضرت ثامن الحجج (ع) خواندند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.