نیروی هوایی ارتش ‌در فتح خرمشهر نقش تاثیرگذاری داشت

فرمانده پایگاه ششم شکاری بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته بوشهر:

امیر نعمت الله صدقی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر ضمن گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر، عملیات بیت‌المقدس را یکی از افتخارات روزهای دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: در این روز دلاور مردان ایرانی و نیروهای مسلح موفق شدند خرمشهر پس از ۱۹ ماه اشغال از تصرف نیروهای رژیم بعث عراق را آزاد کنند.

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر عملیات بیت‌المقدس را یکی از بزرگترین عملیات‌های نیروهای مسلح به فرماندهی علی صیاد شیرازی، با هدف آزادسازی خرمشهر نام برد و گفت: این عملیات با محوریت نیروی زمینی ارتش و لشکر مختلف زرهی، پیاده، مخابراتی، توپخانه هوایی، پدافند، نیروی دریایی انجام شد و هوانیروز نقش مهمی ایفا کرد.

وی با اشاره به نقش مهم و موثر نیروی پدافند در عملیات بیت‌المقدس تصریح کرد: نیروی دریایی و پدافند این نیرو با حداکثر تجهیزات در میدان بودند و نیروی هوایی ارتش در فتح خرمشهر با مشارکت تیزپروازان جنگنده‌ها ضربات مهلکی بر دشمن وارد کردند و نقش مهمی در پیروزی عملیات غرورآفرین بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر ایفا کردند.

فرمانده ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان بوشهر با بیان اینکه در این عملیات ۱۹ هزار تن از نیروهای عراقی اسیر و ۱۶ هزار تن دیگر کشته یا زخمی شدند خاطرنشان کرد: علاوه بر انهدام صدها تانک، خودرو، توپ، بیش از ۵۳ فروند هواپیما جنگنده دشمن توسط رزمندگان اسلام منهدم شدند.

امیر صدقی انهدام پل اروند را در پیروزی رزمندگان اسلام در عملیات بیت‌المقدس بسیار با اهمیت دانست و تصریح کرد: پل نظامی که دشمن بر روی اروند رود احداث کرده بود و به‌عنوان شریان حیاتی تجهیزاتی و تسلیحاتی دشمن محسوب می‌شد، انهدام آن توسط تیزپروازان نیروی هوایی ارتش مهمترین عامل پیروزی در عملیات بیت‌المقدس محسوب می‌شود.

فرمانده پایگاه ششم شکاری شهید یاسینی بوشهر به بیانات امام راحل در فتح خرمشهر اشاره کرد و گفت: همانگونه که امام راحل بیان کردند خرمشهر را خدا آزاد کرد و فتح خرمشهر فتح خاک نبود بلکه فتح ارزش‌های اسلامی بود.

وی یادآوری رشادت رزمندگان در عملیات بیت‌المقدس را یک ضرورت دانست و بیان کرد: امید این حرکت و راه توسط رزمندگان و عموم مردم ایران ادامه داده شود و یاد و خاطره فتح خرمشهر هیچگاه فراموش نشود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.