نماز عید قربان ۱۰ شهریور ماه ۹۶

 

 

راه نجات و کمال انسان دینداری، از خود گذشتن و به خدا پیوستن است.

خطبه اول

عید قربان عید از خود گذشتن و به خدا پیوستن است، همان طور که حضرت ابراهیم این کار بزرگ را انجام دادند، از خود گذشتند، فرزند خود را به قربانگاه بردند برای خدا و به خپیوستند و خداوند نشان داد به تاریخ بشریت که راه نجات و کمال انسان دینداری، از خود گذشتن و به خدا پیوستن است. زندگی امتحان بزرگ الهی است برای انسان، امتحان دینداری، امتحان از خود گذشتن و امتحان به خدا پیوستن. تقوا که وصیت تمامی اولیای خدا است سفارش الهی است. «أوصیکم ونفسی بتقوى الله فان خیر الزاد»

راه مبارزه با استکبار جهانی دشمن شناسی و وحدت است.

خطبه دوم

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای در پیام حج امسال مطالب بسیار مهمی به سراسر جهان به ویژه سرزمین های اسلامی بیان فرمودند. فرمودند که جامعه ی اسلامی ما دچار دو آفت است. اول آفت جهان استکبار و فتنه های استکباری که این چنین سرزمین های اسلامی را دچار بحران و آشوب کرده است، تحریم ها، تهدید ها، فتنه های تروریستی، جهان اسلام را به جان هم انداخته و این ها همه از سرچشمه ی متعفن آمریکا و انگلیس و رژیم اشغالگر قدس است. و از آن طرف خود مسلمین دچار غفلت، دچار مشکلات درونی شده اند و نمی توانند سرزمین های اسلامی را به قوت حفظ کنند و در مقابل جهان استکبار بایستند. راه دشمن شناسی است، راه وحدت است، راه حرکت به سمت نجات اسلام از شر جهان استکبار است. فرمودند: ما «أَشِدّاءُ عَلَى الکُفّارِ» رها کرده ایم و «رُحَماءُ بَینَهُم » را رها کرده ایم. برعکس شده، با کفار دوستی می کنند سرزمین ها و دولت های اسلامی و در بین خود ترور و شدت به خرج می دهند، این راه خدا نیست. فرمودند حج بهترین آغاز است برای این معنا که مسلمین بیدار شوند، زبان و قدرت خود را در مقابل جهان استکبار و کفار قرار دهند و دست رحمت خود را به سمت مسلمین دراز کنند. فرمودند حج این آثار و برکات را دارد.

یاد و خاطره ی شهدا، شهدای مدافع حرم، امام شهدا و شهدای دولت، شهید رجائی و باهنر را گرامی می داریم، رئیس جمهور و نخست وزیری که الگو می توانند باشند برای تمام شخصیت های اجرایی و مدیریت مملکتی. اسلامیت، اخلاص، ولایتمداری، پر تلاشی، بی توقعی، مردمداری، استکبارستیزی، تواضع، فروتنی، زهد، دوری کردن از تجملگرایی و شهرت از ویژگی های این عزیزان بود و این الگویی است برای همه.

استان بوشهر استان ولایتمداری است، استان اخلاق و وحدت در سایه ی ولایت است، استان خدمت به محرومین و مردم است. از تمامی مسئولین تقاضا دارم در خدمت مردم به ویژه جوانان بکوشند. مقام معظم رهبری فرمود اولویت حوزه ی اقتصاد است. وضعیت اقتصاد مردم بوشهربه ویژه مناطقی که محروم هستند، مطلوب نیست وضعیت معاش و زندگی و خرج آن ها، بیکاری برای جوانان مناسب نیست. لذا مسئولین بکوشند و خدمت کنند به این مردم عزیز ، به این محرومین و از همه ی کسانی که تلاش و کوشش می کنند و صادقانه دارند به این مردم خدمت می کنند تشکر و قدردانی می کنم. به واقع مردم این استان، زن و مرد، پیر و جوان نمونه هستند. مسئولان قدرشناس این مردم باشند و با تمام وجود در خدمت این مردم باشند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.