نماز باشکوه عید سعید فطر در شهر بوشهر به امامت آیت الله صفایی بوشهری اقامه شد

صبح امروز پنجشنبه، نماز عید سعید فطر در شهر بوشهر در میدان سردار شهید رئیسعلی دلواری بوشهر در کنار ساحل خلیج فارس به امامت آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.

آیت الله صفایی بوشهری در خطبه های نماز عید سعید فطر اظهار داشت: ماه رمضان ماه خدایی شدن و خدایی ماندن است و باید با بندگی خدا و ترک معصیت این حال روحی را حفظ کنیم. ماه رمضان گذشت، اما باید رمضانی باقی بمانیم.

ایشان سپس عملیات تروریستی در افغانستان که باعث به خاک و خون کشیدن دختران بی‌گناه افغان شد و جنایت‌های رژیم غاصب قدس در حمله وحشیانه به مردم مظلوم فلسطین را محکوم کرد.

امام جمعه بوشهر با اعلام حمایت از عملیات مبارزین فلسطینی در دفاع از خود، ادامه داد: سکوت جوامع بشری، آمریکا و هماهنگی رژیم اشغالگر قدس  با برخی سران کشورهای مرتجع را که منجر جنایت علیه مردم فلسطین شده است را محکوم می‌کنیم.

ایشان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی، افزود: ان‌شاءالله به زودی زود پیروزی فلسطین و شکست رژیم اشغالگر قدس را خواهیم دید.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به برگزاری انتخابات پیش رو هم اشاره کرد و گفت: نظام اسلامی برپایه مردم سالاری دینی و انتخاب مردم است و این، نعمتی است که انقلاب اسلامی این گونه به نظر مردم کشور اهمیت می‌دهد.

آیت الله صفایی بوشهری بیان کرد: مردم نیز باید فردی اصلح را انتخاب کنند.

ایشان، توان بالای مدیریتی، اخلاق‌مداری، عدالت خواهی، ضد فساد بودن، داشتن عملکرد انقلابی و جهادی، ایمان به توانمندی نیرو‌های داخلی، مردمی بودن، اعتقاد به جوانان، امیدواری به آینده انقلاب و امید دادن به مردم، و ولایتمدار بودن را، از معیار‌هایی برشمرد که رهبر معظم انقلاب آن‌ها را برای داوطلبان ریاست جمهوری لازم می‌دانند.

امام جمعه بوشهر به مسئولان توصیه کرد: قدر مردم را بدانند و برای بهبود وضع اشتغال، مسکن و پیشرفت جوانان تلاش کنند.

نماز عید سعید فطر با حضور برادران و خواهران شیعه و اهل سنت به امامت آیت الله صفایی بوشهری در ساحل خلیج فارس اقامه شد.

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.