نمازجمعه ۷ مرداد ماه ۹۰

حجت السلام والمسلمین اسماعیل نیا امام جمعه موقت بوشهر در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته بوشهر، با گرامیداشت روز پنجم مرداد ماه سالروز تشکیل اولین نماز جمعه تهران به دستور حضرت امام خمینی(ره)، فرمودند: نماز جمعه از برکات انقلاب اسلامی و در طول حیات انقلاب دارای برکات فراوانی بوده که بر هیچ کس پوشیده نیست.

خطیب نماز جمعه بوشهر از حضور فعال مردم ولایتمدار استان در نماز جمعه با وجود فضای نامناسب جوی و همچنین از ائمه جمعه استان خصوصاً نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر قدردانی و تشکر نمودند.

امام جمعه موقت بوشهر در ادامه خطبه های نماز جمعه بوشهر با توجه به نهم مرداد، روز اهداء خون، بیان داشتند: مؤمنین از هدیه‌ و انفاق این نعمت الهی که به افراد نیازمند حیات می بخشد دریغ نفرمایند.

ایشان با گرامیداشت سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری و سالروز تشکیل نهضت مشروطیت، خواستار تحقیق و مطالعه همگانی پیرامون این دو واقعه مهم تاریخی که دارای درس های مهمی همچون ظلم ستیزی و حق طلبی است، شدند.

حجت السلام والمسلمین اسماعیل نیا در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه بوشهر با تبریک پیشاپیش به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، این ماه را فرصت آشتی با خداوند دانستند و سفارش نمودند: بانیان مساجد از یک روحانی عالم، جهت اقامه نماز جماعت در سه وعده و بیان احکام معارف دین و قرآن در مساجد استفاده نمایند.

ایشان در ادامه خواستار برخورد شدید و قاطع با هنجار شکنان، کسانی که تظاهر به روزه خواری می کنند، بدحجابان، بی‌مبالاتی‌گران و دهن‌کجان در ماه مبارک رمضان شدند.

امام جمعه بوشهر موقت بوشهر ضمن تقدیر و تشکر از دولت و ریاست جمهور، جهت اقدامات مثبتی که در زمینه اشتغال و فعال نمودن مجموعه اجرایی انجام داده اند، بیان داشتند: مردم استان ولایتمدار بوشهر توقع دارند برخی ادارات مربوطه که در زمینه تولید و اشتغال مسئولیت دارند، تلاش خود را بیشتر کنند زیرا حرکت و تلاش است اما جهادی نیست به همین خاطر نیاز به نظارت جدی دارد.

خطیب نماز جمعه بوشهر در خصوص گرانفروشی در بازار شهر بوشهر، افزودند: با نظارت جدی بر قیمت ها و ایجاد بازارچه مخصوص، با گرانفروشان برخورد کنید.

ایشان در ادامه بیانات خود، با تأکید بر نزدیک شدن زمان انتخابات و حساسیت این ایام، مردم را به هوشیاری، بصیرت و دشمن شناسی سفارش نموده و بیان داشتند: دشمنان خارجی و فریب خوردگان داخلی با حرکات موزیانه و شبه افکنی به سوی ارکان و عمود های خیمه نظام مثل ولایت مطلقه فقیه، روحانیت و سپاه، با سخنرانی ها و ابزار خاص خود، قصد برگشت به صحنه و به دست گرفتن مجلس را دارند، اما مردم، با بصیرت، دشمن شناسی و هوشیاری باید آنها را با سیلی بدرقه کنند.

حجت السلام والمسلمین اسماعیل نیا در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در آغاز سال، خواستار حرکت جهادی جهت پیشرفت ایران اسلامی در همه زمینه ها شدند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.