نمازجمعه ۴ آذر ماه ۹۰

حضرت آیت‌الله صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سالروز تشکیل ارتش بیست میلیونی به فرمان امام خمینی (ره) و گرامیداشت هفته بسیج فرمودند: بسیج شجره طیبه الهی است که روز به روز این شجره طیبه گسترده‌تر و میوه‌ها و ثمرات بسیار ارزشمندتری ارائه می‌کند و نتیجه می‌دهد.

امام جمعه بوشهر فرمودند : بسیج درخت تناوری است که ریشه در اعماق اندیشه اسلامی دارد که روز به روز تنومندتر و گسترده‌تر و شاخ و برگش تمام جهان را فرا گرفته و ثمرات گسترده آن در همه ابعاد از جمله دانش و فناوری، مقاومت، دفاع فرهنگی و بیداری اسلامی در جهان فراگیر شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر فرمودند : بسیج کوه استوار دفاع مقدس و مشعل فروزان بی غروب بصیرت و معرفت و دریای خروشان نابودی استکبار است که هیچگاه آرام نخواهد گرفت.

نماینده مقام معظم رهبری بیان داشتند : سپاه و بسیج همان ذوالفقار علی بن ابی طالب است که در دستان فرزند امیر المومنین مقام معظم رهبری است و بسیج خورشیدی است که طلوع کرده و غروبی ندارد.

امام جمعه بوشهر در ادامه فرمودند: از شاخصه‌های بسیج می‌توان ولایتمداری ،دین محوری، پیشتازی و حضور به‌موقع در تمام عرصه‌ها، آرمان خواهی، بصیرت افزایی ،پایمردی در برابر منافع نظام و مبارزه با فتنه و انحراف‌ها و استکبار نام برد.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به هفته اول محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکر فرمودند: امر به معروف یعنی هدایت و آراستن مخاطب به فضائل و نهی از منکر نیز یعنی جلوگیری و نجات شخص از سقوط در گناه و بدی‌هاست.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر فرموند : امر به معروف و نهی از منکر فریضه‌ای است که اگر محقق شود جامعه را به خوبی می‌تواند هدایت کند.

امام جمعه بوشهر نیروی دریایی را یکی از مهمترین ارکان نیروهای مسلح دانستند و فرمودند : سپاه و ارتش با نیروهای کارآمد ،قدرت بالا ، تجهیزات به روز، طراحی دانش بنیان و ولایی و مجاهدت افتخاری برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است .

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به سالروز شهادت آیت الله مدرس و روز مجلس فرمودند:  کسی که خدمت به محرومان و نظام جمهوری اسلامی می‌کند نباید به دنبال مزد باشد، بلکه باید بی توقع به انقلاب و مردم تا سر حد جان خدمت کند نه اینکه مسئولان سیاسی در این حوزه‌ها مصوبه‌ای برای اینکه یک حقوق دائم برای خود داشته باشند، تصویب کنند .

ایشان همچنین  از باز پس گیری طرح حقوق  مسوولان سیاسی توسط مجلس از آنان تشکر کردند .

آیت الله صفایی بوشهری در ادامه فرمودند: خدمت به مردم برای رسیدن به عاقبت روشن است نه اینکه برای رسیدن به ثروت و قدرت باشد.

نماینده مقام معظم رهبری با اشاره به سالروز شهادت شهید عاشوری فرمودند : شهید عاشوری چون ستاره ای درخشید و با شهادتش بی غروب شد .

آیت الله صفایی بوشهری با بیان اینکه کالاهای ملوانی اخیرا به یک مسئله مهم در استان بوشهر تبدیل شده است بیان داشتند : از مسئولان تقاضا دارم در این رابطه اندیشه‌ای کنند که مردم و هم فضای دولتی راضی باشند.

امام جمعه بوشهر فرمودند: اکثر مردم استان بوشهر روزی خود را از دریا کسب می‌کنند و از مسئولان درخواست دارند که در زمینه کالاهای ملوانی و مبحث دریانوردی به آنان توجه ویژه‌ای شود و از این قشر عزیز نیز درخواست دارم با آرامش با مسئولان همکاری کنند تا این مسئله حل شود.

آیت الله صفایی بوشهری در پایان بیانات خود با اشاره به اینکه محرم آموزش آموزه های حسینی است فرمودند: از همه عزیزانی که در این راه قدم بر می دارند از جمله روحانیون ، مداحان ، تکایا ، مساجد و حسینه ها تشکر و قدردانی می کنم.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.