نمازجمعه ۳ آذر ماه ۹۱

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در خطبه‌های آئین باشکوه عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته بوشهر، با اشاره به دیدار بسیجیان با رهبر معظم انقلاب اظهار داشتند: حمایت از بسیج، خودسازی در تمامی عرصه‌های اخلاقی، رفتاری و سیاسی بسیجیان و توجه به جنگ نرم از فرمایشات رهبر معظم انقلاب در جمع بسیجیان بود.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر همچنین با قدردانی از بسیج برای اجرای طرح صالحین افزودند: در استان بوشهر روحانیت، نیروهای مسلح، سپاه و مدیران در کنار هم بر مدار ولایت در حرکت هستند.

ایشان در ادامه سخنان خود تأکید کردند: مسئولان در عین تعامل با وجود اختلاف سلیقه که طبیعی نیز هست وحدت و همگرایی داشته باشند.

خطیب نماز جمعه بوشهر عنوان نمودند: تخطی از وحدت و همگرایی از سوی هر مقام و مسئولی که باشد خطرناک بوده و کاری مشروع نیست.

ایشان تصریح نمودند: ارزش و جایگاه هر شخصی در هر پست و مقامی که باشد به میزان تبعیت او از مقام معظم رهبری است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری به پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج اشاره کردند و بیان داشتند: بسیج یک هدیه الهی بود که خداوند با انقلاب به ملت ایران هدیه کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به روز تجلیل از اسرا و مفقودین از مسئولان خواست به مشکلات این قشر توجه ویژه داشته باشند.

ایشان به روز نیروی دریایی هم اشاره کردند و اظهار داشتند: نیروی دریایی ایران یک نیروی راهبردی است که با قدرت تمام در عرصه‌های سخت و نرم‌افزاری با آموزش فوق تخصصی در عرصه مدیریت دریا و ساخت تجهیزات الکترونیکی در سطح و زیر سطح شرایطی را فراهم کرده که جزو نیروهای دریایی برتر دنیاست.

خطیب نماز جمعه بوشهر در خطبه اول نیز با اشاره به اوصاف مؤمنان خاطر نشان نمودند: امام حسین (ع) نماد کمال انسانی است که می‌تواند یک انسان در دنیا کسب کند و به معراج و رشد و کمال هم برسد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه یکی از ویژگی‌های هر انسان با ایمان و داشتن روحیه عفو و بخشش است عنوان کردند: ادب حسینی از دیگر ابعاد شخصیتی امام حسین (ع) بود و رهروان راه امام حسین (ع) نیز دارای ادب و شخصیت قوی تعامل با دیگران هستند.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه روحیه ایثار را از دیگر ویژگی‌های امام حسین (ع) ذکر کردند و افزودند: شجاعت نیز از دیگر ویژگی‌های امام حسین (ع) بود.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری خاطر نشان نمودند: اگر می‌خواهیم حسینی باشیم در تمام ابعاد ایمان و رفتار و اخلاق باید حسینی باشیم و برای هیچ موجودی امکان‌پذیر نیست که حسینی باشد اما می‌توانیم رهرو راه امام حسین (ع) باشیم.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.