نمازجمعه ۲۶ آبان ماه ۹۱

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بوشهر با بیان اینکه تمام جهان اسلام باید علیه جهان سلطه یکی شوند، اظهار داشتند: از رزمندگان فلسطینی می‌خواهم در مقابل این غده سرطانی عقب‌نشینی نکرده و به آنان حمله کنند چرا که تنها زبان زور اسرائیل را سر جایش می‌نشاند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر همچنین با محکوم کردن حملات بی‌رحمانه رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان در غزه افزودند: عجیب این است که سازمان ملل و شورای امنیت و مجامع حقوق بشری و کشورهایی که خود را به ظاهر اسلامی می‌دانند جز سکوت کاری نکردند اما ایران اسلامی به رهبری مقام معظم رهبری در کنار مردم فلسطین ایستاده‌ است.

ایشان در ادامه سخنان خود با اشاره به سالروز شهادت شهید ابوتراب عاشوری از روحانیون برجسته انقلابی استان بوشهر تصریح نمودند: هدایت‌های ایشان قبل از انقلاب منجر به قیام علیه رژیم پهلوی شد و ایشان شهیدی است که یاد و خاطره‌اش هرگز فراموش نمی‌شود.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به آغاز ماه محرم بیان داشتند: از تمام مراکز فرهنگی، حسینیه‌ها، مساجد، تکایا و … می‌خواهم در زمینه غنی‌سازی برنامه‌های ماه محرم اقدام کنند و در ساختاری زیبا به شکل سنتی و قالب‌های جدید عزاداری‌ها را انجام دهند.

ایشان اظهار داشتند: سبک عزاداری بوشهری در کنار سبک‌های جدید بلامانع است و همه باید در ساختار مشروط و جذاب عمل کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با اشاره به هفته امر به معروف و نهی از منکر خاطر نشان نمودند: ماه محرم ماه فریضه امر به معروف و نهی از منکر است و هدایت و راهنمایی در مسیر کمال و جلوگیری از سقوط انسان از ویژگی‌های امر به معروف و نهی از منکر است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به سالروز آزادسازی سوسنگرد فرمودند: این عملیات حماسه‌ای عظیم در دفاع مقدس بود.

ایشان با قدردانی از مسئولان سازمان انرژی اتمی و استان بوشهر به خاطر کلنگ‌زنی مدرسه هسته‌ای در بوشهر بیان داشتند: این کار باید پیش از این صورت می‌گرفت اما اکنون از مسئولان سازمان انرژی اتمی انتظار داریم با جدیت آن را دنبال و اجرایی کنند.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری یادآور شدند: در دیدار با مشاور رهبر معظم انقلاب نیز پیشنهاد احداث مدرسه نظامی در مقاطع مختلف تحصیلی در بوشهر را دادیم.

امام جمعه بوشهر در خطبه اول نماز جمعه با اشاره به ویژگی‌های انسان مؤمن اظهار داشتند: وجود انسان مؤمن سرشار از فضائل اخلاقی است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کردند: اخلاق فردی، اجتماعی، خانوادگی و کاری انسان مؤمن چنان است که جامعه و مردم در کنارش احساس آرامش می‌کنند.

ایشان اذعان داشتند: در نظام اسلامی و ساختار معرفت دینی، فریضه امر به معروف و نهی از منکر یکی از مهم‌ترین فرایض دینی است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری بیان داشتند: امر به معروف و نهی از منکر موجب رشد کمال و نهی از منکر نیز مانع سقوط انسان و جامعه در باتلاق رذائل می‌شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر در ادامه افزودند: انسان و جامعه‌ای که می‌خواهد رشد اجتماعی داشته باشد باید روحیه هدایت اجتماعی در ذات آن شخص و محیط اجتماعی وجود داشته باشد.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در پایان بیانات خود خاطر نشان نمودند: در مورد ویژگی‌های آمر به معروف و ناهی از منکر گفت: این فرد باید امر به معروف و نهی از منکر و موقعیت این فریضه را بشناسد، خودش عمل کننده به این فریضه باشد و به بهترین نحو امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهد.

نمازگزاران بوشهری پس از اقامه نماز جمعه به امامت حضرت آیت‌‌الله صفایی بوشهری با انجام راهپیمایی گسترده اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی علیه مسلمانان غزه را محکوم کردند.

نمازگزاران بوشهری از مصلای نماز جمعه تا میدان قدس با شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل جنایات رژیم صهیونیستی و حامیانش را محکوم کردند

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.