نمازجمعه ۲۴ خرداد ماه ۹۸

خطبه اول

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر حضرت آیت الله صفایی بوشهری در خطبه های نمازجمعه این هفته ۲۴/۳/۹۸ در خطبه اول فرهنگ مداری اسلامی در عرصه زندگی سالم و رشد افزای انسانی و پیشرفت و تمدن آفرینی از اصول بنیادین اسلام و ادیان الهی بیان نمود و با آیات و روایات و ادله عقلی به توضیح و تبیین آن پرداخت.

 

خطبه دوم

ایشان در خطبه دوم پیرامون پنج موضوع مطالبات مهمی ایراد فرمودند.

در ابتدا به مواضع مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای در دیدار با نخست وزیر ژاپن تشریح نمودند و مواضع، انقلابی، اسلامی و عزت مندانه رهبر عالی قدر انقلاب را ستودند و بیان فرمودند آمریکا به جهت ماهیت استکباری خود هرگز دست از خیانت  و جنایت بر نخواهد داشت و مذاکره با چنین وجودی چیزی جز ضرر و زیان در بر نخواهد داشت.

سپس کنفرانس بحرین و پروژه معامله قرن را افشا نمودند و آن را مقدمه ای برای مشروع جلوه دادن و فریب سران برخی از کشورهای عربی جهت حاکمیت اسرائیلی در مناطق استراتژیک سرزمین های اشغالی دانستند.

در بخش سوم جشن ۹۴ سالگی ملکه انگلیس در تهران را محکوم و آن جشن را جشن استعمارگری برای ملکه تاریخ استعماری برشمردند و حضور افراد و دادن ورودی برای شرکت در آن را نوعی وا دادگی  تاریخی در قبال جنایات انگلیس در طول تاریخ اعلام داشتند.

ایشان در باره مراسم تبلیغی فرهنگی بر حفظ آرمان ها و ارزش های انقلابی تأکید کرد و هنجار شکنی های فرهنگی را غیر قابل توجیه دانست و از برگزاری این مراسم همگان را بر حذر داشته و از ناهنجاری های فرهنگی هفته اخیر انتقاد و تذکرات لازم را دادند.

در آخر به مسئولان اجرایی جهت تأمین آب شرب استان، اشتغال به ویژه برای جوانان و مدیریت رفع گرانی تذکر دادند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.