نمازجمعه ۲۳ دی ماه ۹۰

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته بوشهر، فرمودند: همانطور که در بیانات مقام معظم رهبری بر رقابتی بودن انتخابات بدون تخریب و ایجاد فضای نامطلوب مورد تاکید قرار گرفت مردم و داوطبان باید در فضایی سالم برای تشکیل مجلسی مقتدر تلاش کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به رهنمودهای اخیر حضرت امام خامنه ای در دیدار با مردم و علمای قم یادآور شدند: معظم له در این دیدار به حضور حداکثری درانتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید داشتند و بدون شک مردم با لبیک به این ندای رهبر فرزانه خود بار دیگر حماسه شور همراه با شعوررا در ۱۲ اسفندماه خلق خواهند کرد.

ایشان در ادامه سخنان خود تصریح نمودند:‌ حضور حداکثری مردم در انتخابات نشان از اقتدار نظام و اعتماد کامل مردم از فضای سیاسی و انتخابات است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری بیان داشتند: ملت ایران از همان ابتدای انقلاب ایران با حضور حداکثری خودشان نشان دادند که رکن اساسی نظام جمهوری اسلامی ایران هستند.

خطیب نماز جمعه بوشهر خاطر نشان نمودند: ملت‌ها با بصیرت، بیداری، صبر و ایستادگی تحول عظیمی در جهان آغاز کرده‌اند و منشأ این بیداری‌های ایجاد شده مردم ایران و انقلاب اسلامی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزودند: در انتخابات پیش‌رو که مرحله مهم و سرنوشت سیاسی هم است، باید همگان پرشور، با بصیرت و رقابتی به دور از تخریب و ایجاد نکردن فضای نامطلوب مردم، حضور پرشور حداکثری داشته باشند.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه تصریح کردند: در انتخابات باید بکوشیم تا افرادی که وابسته به کانون‌های قدرت و ثروت نیستند و خود را خادم ملت و انقلاب اسلامی می‌دانند به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کنند.

ایشان ترور جنایتکارانه دانشمند هسته‌ای ایران شهید دکتر احمدی‌روشن توسط استکبار جهانی را محکوم کردند و افزودند: استکبار جهانی به دنبال توقف رشد علوم، دانش هسته‌ای و دانش و هوا و فضای ایران است و مشخص است که آمریکا، انگلیس و اسرائیل پشت پرده این ترورها هستند.

امام جمعه بوشهر در ادامه بیانات خود اذعان نمودند: استکبار جهانی بداند ایران هزاران دانشمند امثال شهید احمدی‌روشن‌ها دارد و دانش ایران نیز هیچگاه با ترورهای اینچنینی کم‌فروغ که نخواهد شد هیچ،بلکه جوانان ملت ایران مصمم‌تر به راه این شهیدان ادامه خواهند داد.

ایشان به حادثه آتش سوزی نیمه اول دیماه مرکز نگهداری معولان آل یاسین شهر بوشهر اشاره کردند و بیان داشتند: این حادثه حزن انگیز دل همه مردم استان بوشهر را به درد آورده است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری اظهار داشتند: از بزرگترین مشکلات استان بوشهر نداشتن زیرساخت های لازم است طوریکه هم اینک یکی دیگر از مراکز نگهداری معلولان، کودکان استثنایی و سالمندان بوشهر نیز استاندارد نیست و جای نگرانی جدی دارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در پایان بیانات خود با بیان اینکه این مراکز در منازل شخصی دایر شده اند یادآورشدند: باید پیشگیری از خطر شود نه اینکه آنگاه که حادثه ای رخ داد بدنبال حل مسئله باشیم.

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.