نمازجمعه ۲۲ بهمن ماه ۸۹

امروز سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و روز ۲۲ بهمن است. انقلاب اسلامی ایران طلوع مجدد خورشید بی‌غروب اسلام راستین از افق ایران اسلامی است. تابش خورشید فروزان بیداری، بصیرت دینی و عدالت‌گستری است. جهان در زمانی که در اوج جهالت، رذالت و مرگ فضایل انسانی بود و ظلم جهانی تمامی جغرافیای جهان را فرا گرفته بود و استکبار شرق و غرب، جهان را بین خود تقسیم کرده بودند و توسط ایادی مستبد خود بر مردم حکومت می کردند و تاریکی و ظلمت همه جا را فرا گرفته بود، ایران اسلامی جغرافیای طلوع خورشیدی شد که آن، انقلاب اسلامی به رهبری بزرگمرد تاریخ اسلام و تشیع، امام خمینی(ره) بود.

در اتاق‌های فکر سیاسی جهان و نزد تحلیلگران تحولات سیاسی تاریخ بشری، هیچ کس احتمال یک فضای دینی و دینمداری را نمی داد تا چه رسد به وقوع یک انقلاب دینی به رنگ اسلام. حیات سیاسی یک مملکت بدون وابستگی به امپریالیسم غرب یا سوسیالیسم شرق مفروض نبود، تمام کشورهای جهان و کشورهای اسلامی چنان وابسته و استحاله دینی شده بودند که حرکت ها و نهضت های اسلامی در فضاها و جغرافیای سرزمین اسلامی در نطفه خفه می‌شد، انقلاب اسلامی ایران در عمود تاریخ سیاسی جهان بی تردید یک معجزه سیاسی الهی است و آغازی بود برای پایان سلطه استکبار در جهان و فجری آغازین برای فروزش انقلاب جهت ظهور منجی عالم بشریت حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) بود.

 

انقلاب اسلامی ایران یک زلزله سیاسی جهانی بود

 

مبنای انقلاب اسلامی: استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی

 

انواع تهاجم استکباری به ایران اسلامی:

۱- تهاجم نظامی

۲- تهاجم فرهنگی

۳- تهاجم سیاسی

۴- تهاجم اقتصادی

۵- تهاجم علمی

 

 

تهاجم سخت تروریستی یکی از راهکارهای نظامی جهان استکبار

 

 

ولایتمداری عامل دفع تهاجم نظامی استکبار

 

 

 

انقلاب اسلامی ایران تمام معادلات سیاسی جهان را به هم ریخت. انقلاب نه یک شوک، بلکه یک زلزله سیاسی و فرهنگی به تمام سرزمین های استکباری بود چنانکه وزیر جنگ و وزیر امور خارجه وقت اسرائیل گفتند: انقلاب اسلامی ایران زلزله ای است که همه کشورهای استکباری به ویژه اسرائیل را فرا خواهد گرفت.

با پیروزی انقلاب اسلامی ایران بر مبنای استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و فضا سازی برای بالندگی در تمامی عرصه‌ها (فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، علمی و اجتماعی) جبهه دین ستیز و جبهه استکبار با تمام قدرت فکری و عملیاتی مقابل جبهه دینمدار و ایران اسلامی قرار گرفت، آنان در اشکال مختلف به ایران اسلامی حمله کردند در این ۳۲ سال همه راه‌ها را آزمودند و در پناهگاه های فکری خود و در آکادمی های خویش اندیشه ی مبارزه با انقلاب اسلامی را طراحی کردند:

تهاجم سخت نظامی و تهاجم نرم مانند: تهاجم اقتصادی، تهاجم سیاسی، تهاجم فرهنگی و علمی، اندکی از طراحی های تهاجمی جبهه ی استکبار علیه انقلاب اسلامی ایران بود.

تهاجم نظامی آن‌ها به دو شکل اعمال شد: ۱- تحریم نرم افزاری صنعت دفاعی و محرومیت جهانی ایران از نرم‌افزارهای نظامی پیشرفته بود و تحریم آموزش نظامی و علوم دفاعی، و همچنین تحریم سخت‌افزاری و تجهیزات نظامی و سپس تهاجم سخت نظامی آنها هشت سال علیه این انقلاب نوپا تهاجم سخت نظامی کردند. حزب بعث را واداشتند که حماقت کند و تمامی کشورهای ضد دین، ضد اسلام و ضد ایران به اشکال مختلف از او حمایت کردند. حزب بعث عراق با کمک کشورهای همسایه عربی خود و پشتیبانی فرانسه، آلمان، انگلیس، آمریکا، حتی شوروی و با پشتیبانی مراکز حقوق بشری، ایران اسلامی را مورد هجوم سخت قرار دادند.

۲- راه دیگر تهاجم نظامی آنها استخدام مزدوران تروریست علیه شخصیت ها و مردم ایران بود. یک دهه علیه انقلاب تهاجم همه جانبه نظامی و تحریم گسترده نرم افزاری و سخت افزاری نظامی کردند، اما امام عزیز، نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، ارتش قهرمان، سپاه و بسیج ولایتمدار و این مردم بی‌نظیر در تاریخ اسلام، حماسه ای جاودانه آفریدند. گذشته از این که ایران اسلامی شکست نخورد بلکه با این استواری، ولایتمداری و شجاعت، تهاجم نظامی استکبار دفع شد و آنها شکست خوردند و از آن طرف نخبگان صنعت نظامی در ۲ عرصه نرم‌افزار و سخت‌افزار دارای اندیشه، ابتکار و اختراع شدند. تجهیزات نوین نظامی اختراع کردند، قطعات ساختند. در عرصه صنعت هوایی با اقتدار تمام تولیدات داشتند، در صنعت نظامی دریایی در حوزه سطحی و زیر سطحی دارای تجهیزات، ناوها و بسیاری از پروژه های بزرگ نظامی به شکل الکترونیک تولید کردند. در صنعت پدافند و در صنعت دفاعی نیروی زمینی با قوت هرچه تمام‌تر به پیش رفتند و هر روز شما می‌بینید یک اختراع نظامی می‌شود مانند موشک‌های دوربرد. در سپاه عزیز در عرصه صنایع نظامی هر روز اختراعی دارند. آنان آمدند ایران اسلامی را با تهاجم نظامی شکست دهند ولی ایران اسلامی شکست که نخورد بلکه قوی‌تر نیز شد و آنها ضعیف تر شدند.

 

 

 

تهاجم اقتصادی و پیروزی استراتژیک ایران در این عرصه

 

 

ایران در عرصه اقتصاد توانمند، قوی و بالنده به پیش می رود

 

 

فلج شدن اقتصاد اروپا و غرب بدون ایران اسلامی

 

 

 

 

 

هم اینک ایران اسلامی توانمند در علوم و فناوری استراتژیک و در آینده مرجعیت علمی در جهان

 

 

 

 

در تهاجم اقتصادی آنها علیه نظام ما، چنان طراحی کردند که فشارهای اقتصادی عظیم علیه ایران اعمال شود. به کشورها و شرکت هایی که با ما مبادلات اقتصادی داشتند هشدار دادند. قطعنامه‌هایی تصویب کردند، خرید نفت ما را تحریم کردند، فروش قطعات و ابزار استراتژیک را ممنوع کردند، معاملات ارزی در بانک‌های جهانی را ممنوع کردند، و حتی با تحریم واردات بنزین می‌خواستند ایران اسلامی را در عرصه اقتصاد دچار شکست کنند اما ایران اسلامی با مدیریت و هدایت‌های مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای(دامت برکاته العالیه) و دولت خدمتگزار و شما مردم، چنان کردید که هم‌اینک تحریم اقتصادی توسط استکبار، به زیان خود استکبار است و ایران در عرصه اقتصاد، توانمند، قوی و بالنده به پیش می‌رود، در تیر ماه سال جاری بنزین را تحریم کردند می پنداشتند ذخیره بنزین جمهوری اسلامی ایران تا مهر ماه تمام می شود و با آغاز بازشدن مدارس، ایران اسلامی دچار چالش می گردد اما نخبگان ایران در صنعت نفت، در طول دو ماه ایران را به خودکفایی بنزین رساندند.

در مجامع رسمی بین‌المللی، آمریکا، اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای استکباری می‌نشینند و قطعنامه تحریم اقتصادی علیه ایران امضاء می‌کنند اما خوب می‌دانند که خود آنها بدون ارتباط اقتصادی با ایران اصلاً نمی‌توانند زندگی کنند. پشت میز، تحریم می‌کنند اما بیرون از اتاق التماس ارتباط اقتصادی با ایران را دارند. همان کشورهایی که بنزین را بر ایران تحریم کردند الان التماس می کنند که به قیمت ارزانتر ایران از آن ها بنزین بخرد و جواب ایران این است، اگر شما بنزین می خواهید تا به شما بدهیم. مکر کردند اما مکر خدا بالاتر از مکر آنها است. طراحی، برنامه‌ریزی توسعه و پیشرفت اقتصادی با سند چشم‌اندازی که مقام معظم رهبری طراحی کرده است، در آینده نزدیک ایران اسلامی را شکوفا خواهد کرد و اگر شما می‌بینید بعد از ۳۲ سال از انقلاب، کشورها و سرزمین‌های اسلامی انقلاب می‌کنند و ایران را الگوی خود می شمارند به این خاطر است که ایران استوار مانده است و هر روز در عرصه توسعه و پیشرفت بالنده تر تجلی می کند.

تهاجم علمی علیه ایران کردند. راه توسعه در علوم، دانش و فناوری های مهم را بر ایران مسدود کردند. دانش هسته‌ای، دانش هوافضا، بیو تکنولوژی و فناوری نانو را علیه ایران تحریم نمودند، تحقیقات در عرصه تولید سلول‌های بنیادین را که یک علم و دانش فوق روز است را محروم کردند. اما شما می‌بینید نخبگان و دانشوران ایرانی ایران را در تمامی آن علوم، دانش و فناوری ها که استکبار با نگاه انحصارطلبانه و با نگاه اسارت باری علمی و آپارتاید علمی که می‌کند، هر روز به خودکفایی علمی، تسلط در جنبش نرم افزاری، کرسی های نظریه پردازی و تولید علم در علوم استراتژیک و ان‌شاءالله در آینده به مرجعیت علمی خواهند رسانید، و این در پرتو هدایت‌های مقام معظم رهبری است.

 

 

 

تهاجم فرهنگی و مقاومت فرهنگی و بالندگی در این عرصه و طراحی پروژه دفاع مقدس فرهنگی

 

 

تهاجم سیاسی و تنها راه نجات: بصیرت، ولایتمداری و حضور مؤثر در صحنه

 

 

تهاجم سیاسی فتنه و نیاز به بیداری سیاسی در دفع فتنه

 

 

با تدابیر مقام معظم رهبری تهدید ها به فرصت تبدیل شد

 

تهاجم فرهنگی به راه انداختند. مبانی اعتقاد، دین‌مداری و معنویت مردم را با آخرین داشته‌های اندیشی خود، تکنولوژی رسانه و ماهواره و استخدام ایادی داخلی مورد هجوم قرار دادند اما این مردم هستند که نمازهای جمعه را این چنین با شکوه برگزار می‌کنند، عشق به رهبر خود دارند و با تمام وجود حافظ دین خود هستند و این تهاجم فرهنگی هم به شکست گرائید اما دشمن هیچ‌گاه این تهاجم فرهنگی را تعطیل نمی‌کند. باید همانگونه که دفاع مقدس نظامی داشتیم دفاع مقدس فرهنگی مستمر و آگاهانه نیز داشته باشیم.

تهاجم سیاسی و ایجاد فتنه یکی دیگر از تهاجم های آنها است: از اول انقلاب، استکبار جهانی با فتنه و فتنه‌گری فضای جامعه را مورد هجوم قرار داد، فتنه جبهه نفاق، فتنه فشار سیاسی بین المللی، فتنه انحراف راهبردی حکومتی و در آخر فتنه براندازی نرم سیاسی بعد از انتخابات سال ۸۸. جبهه نفاق در آغاز انقلاب آمدند در کنار انقلاب قرار گرفتند اما بعد از چندی با اجتماع و جبهه ای که تشکیل دادند علیه انقلاب و امام برخاستند و مردم با ۳ عنصر بصیرت، ولایتمداری و حضور مؤثر و به‌ موقع در صحنه، این فتنه جبهه نفاق را در هم شکستند. منافقین، جبهه ملی، نهضت به اصطلاح آزادی، مارکسیست ها و تمامی این کسانی که در اول انقلاب ادعای انقلابی گری داشتند و بعد علیه انقلاب برخاستند از این طائفه بودند. در فتنه فشار سیاسی بین‌المللی، مجامع بین المللی، منطقه و جهان یکدست فشار سیاسی علیه اسلام و انقلاب اسلامی اعمال کردند، قطعنامه‌ها نوشتند. سازمان ملل، شورای امنیت، بسیاری از این جلسات در منطقه، مسائل حقوق‌بشری و همه نوع فشار سیاسی ایجاد کردند، همچنین فشار سیاسی در داخل نیز تحمیل کردند و باز این بصیرت، ولایتمداری و حضور به‌ موقع در صحنه این فشار سیاسی بین المللی را در هم شکست. فتنه انحراف راهبردی در حکومت توسط برخی از کسانی که فریب و بازیچه استکبار بود اعمال کردند و باز مردم با ولایت مداری و بصیرت و حضور به ‌موقع در صحنه به فرمان رهبری، این فتنه را هم شکست دادند.

و آخرین فتنه ای که اعمال کردند فتنه براندازی نرم بعد از انتخابات سال ۸۸ بود که شما مشاهده کردید. فتنه ای که تجربه کرده بودند، کارشناسی کرده بودند و از سال‌ها قبل طراحی کرده بودند. در اوکراین، قرقیزستان، گرجستان، رومانی، لهستان و یوگسلاوی آن را آزموده بودند و پیروز شده بودند و تردیدی نداشتند که در ایران هم پیروز خواهند شد و چنان شد که شما دیدید و چه مشکلات سیاسی برای مملکت، بازیچه های فتنه که اعمال نکردند و اجرا نکردند. اما باز بصیرت، ولایتمداری، حضور در صحنه و تابعیت از مقام معظم رهبری حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(دامت برکاته العالیه)، فتنه‌ای که برای براندازی بود و حکومت‌ها را در کشورهای دیگر ساقط کرده بود و رژیم‌های وابسته به آمریکا و غرب در درون آن بیرون آمده بود این تهدید در هم شکسته شد و به فرصت تبدیل شد و عناصری که بیماری سیاسی و میکروب سیاسی داشتند و این میکروب هم مسری بود از انقلاب جدا شدند و آنها کنار گزارده شدند. همین جا اعلام می‌کنم به هیچ صورت در عرصه سیاست و حکومت، هیچ یک از سران فتنه و حامیان فتنه جایی در انقلاب اسلامی ندارند و بی‌تردید هر کس از آن ها حمایت کند در هر موقعیت و رده سیاسی و حکومتی که باشد یا نباشد و از اصحاب فتنه حمایت کند، یا با سکوتش انقلاب را تنها بگذارد، مردود این انقلاب است. آنها خواستند نور خدا را خاموش کنند ولی خدا خود نورش را به کمال خواهد رساند هر چند کفار و ناسپاسان، خوش ندارند.

 

 

 

 

 

 

 

تا پای جان با مقام معظم رهبری

 

 

تسلیت شهادت امام حسن عسکری(ع)

 

وحدت در سایه ها ولایت بین اقوام و مذاهب

 

دعوت به حضور حماسی و ولایتمدارانه در استقبال از ریاست محترم و هیأت دولت

 

راه‌پیمایی ۲۲ بهمن امسال، بیعتی است با مقام معظم رهبری و فریادی است به تمام جهان که مردم ولایت مدار ایران و استان بوشهر، این دار الحماسه چون اصحاب وفادار اباعبدالله الحسین هیچگاه حتی لحظه ای رهبر خود را تنها نخواهند گذاشت.

تقدیر و تشکر می‌کنم از حضور حماسی شما مردم ولایتمدار استان بوشهر در راهپیمایی امروز و از برگزارکنندگان این راهپیمایی حماسی کمال تشکر دارم.

روز شنبه سالروز شهادت امام حسن عسکری (علیه السلام) است محضر حضرت بقیه الله الا عظم، مقام معظم رهبری و همه ی شیعیان جهان تسلیت می‌گوییم.

روز چهارشنبه مصادف است با ۱۲ ربیع الاول آغاز هفته وحدت، استکبار جهانی به دنبال تفرقه بین شیعه و سنی است اما شیعیان و برادران اهل سنت از یک دین هستند هیچگاه این وحدت نخواهد شکست و همه تحت لوای ولایت و با دکترین سیاسی وحدت در سایه ولایت، این سیاست آمریکا را هم در خواهیم شکست.

در آینده بسیار نزدیک سفر ریاست محترم جمهور و هیئت وزیران گران‌قدر به استان ولایتمدار بوشهر را داریم. امیدوارم با بصیرت، ولایتمداری و حضور در صحنه این خطه، که زبانزد عام و خاص است با استقبالی حماسی چنان شود که به تمام جهان بگوئیم که ما هیچگاه رهبر خود را تنها نخواهیم گذاشت و خدمتگزاران صدیق را تکریم و جلیل خواهیم نمود. ان‌شاءالله با حضور حماسی، پر شور و با شعور سیاسی بالا از ریاست محترم جمهور و هیئت دولت محترم، استقبال شود که این استقبال هم پیام ملی و هم پیام بین‌المللی دارد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.