نمازجمعه ۲۱ بهمن ماه ۹۰

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در خطبه‌های آئین باشکوه نماز جمعه این هفته بوشهر، فرمودند: پایداری انقلاب اسلامی ایران در برابر تهدید های دشمنان یک دستاورد بزرگ است.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر همچنین افزودند: انقلاب ایران خورشید فروزان بی‌غروبی است که با طلوع خود و رهبری مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (دامت برکاته العالیه) و شعاع نوارنی این انقلاب، سرزمین های اسلامی را روشن کرده است.

ایشان در ادامه سخنان خود تصریح نمودند: انقلاب ایران خورشید فروزان عظمت الهی است که هیچ گاه غروب نمی کند.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در ادامه فرمودند: به برکت انقلاب اسلامی، ایران یک کشور تعیین کننده در منطقه شده و در عرصه علم جزء ۱۰ کشور برتر دنیا هستیم.

خطیب نماز جمعه بوشهر موفقیت ایران در زمینه های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را مدیون مدیریت رهبر معظم انقلاب دانسته و  خاطر نشان نمودند: در برخی از نقاط و زمینه‌ها دچار ضعف هایی هستیم که این دلیل دشمنی دشمنان و دنیا طلبی برخی مسئولان است که نتوانسته ایم به تمام آرمان های انقلاب دست یابیم.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزودند: مسئولان باید مسئولیت بر عهده گرفته را فرصتی برای خدمت به مردم و انقلاب بدانند.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه ضمن گرامیداشت ۱۹ بهمن، روز نیروی هوایی و تبریک به کارکنان این نیرو، ۲۲ بهمن را یک روز الهی عنوان نمودند که باعث تأثیر زیادی در تاریخ جهان و ایران شده است.

ایشان با بیان اینکه حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن، حفظ آرمان های خون شهیدان، امام و انقلاب است خواستار حضور جدی  مردم در این راهپیمایی شدند.

امام جمعه بوشهر در ادامه بیانات خود به انتخابات مجلس اشاره نمودند و بر حفظ اخلاق انتخاباتی مردم و کاندیداهای حضور در انتخابات و همچنین حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رأی تأکید نمودند.

ایشان با اشاره به میلاد باسعادت پیامبر اسلام و امام جعفر صادق(ع) به موضوع  اخلاق پسندیده در زندگی اشاره نمودند و اخلاق پیامبر اسلام را الگویی جهت پیروی انسان ها معرفی نمودند.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در پایان خطبه های نماز جمعه بوشهر، تأکید نمودند: مسئولین باید از دو شاخصه‌ی مورد تأکید پیامبر اسلام یعنی دشمن ستیزی و مردم پیروی کنند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.