نمازجمعه ۲۰ مرداد ماه ۹۱

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در خطبه‌های آئین باشکوه عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته بوشهر، با سفارش به رعایت تقوای الهی اظهار داشتند: باید از برکت و فضیلت عبادت در شب‌های قدر بهترین استفاده را ببریم و جوانان را بیش از پیش با اهمیت این شب بزرگ آشنا کنیم.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر همچنین از حضور پرشور مردم استان در شب‌های قدر قدردانی نموده و افزودند: مردم ولایتمدار استان بوشهر همیشه حضور خود را در صحنه‌های مذهبی و معنوی نشان داده‌اند.

ایشان در ادامه سخنان خود تصریح نمودند: حضرت علی(ع)  از جایگاه والایی در جهان اسلام و به‌ویژه در بین مردم مسلمان ایران برخوردار است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری ولایت‌مداری را یکی از مهمترین ویژگی‌های مردم ایران اسلامی دانسته و بیان داشتند: مردم ایران با پیروی از هدایت‌های حضرت علی (ع) و آموزه‌های دینی آن حضرت با همه وجود پیرو مقام معظم رهبری هستند و از ایشان اطاعت کرده و حتی برای لحظه‌ای او را تنها نخواهند گذاشت.

ایشان در ادامه خواستار توجه بیشتر خواص جامعه به اتفاقات و وقایع تاریخی شدند و اظهار داشتند: مردم همواره با اتحاد و همبستگی در کنار ولایت حضور دارند و به صورت موجی از امت اسلامی در برابر فتنه‌ها مقابله می‌کنند

خطیب نماز جمعه بوشهر به پیروی مردم ایران از ولایت در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف اشاره داشته و خاطر نشان نمودند:  هر فتنه ضد ولایی با آگاهی، بصیرت و صبر مردم ایران در هم شکسته می‌شود و ضروری است که همه به این موضوع توجه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر افزودند: مردم ایران با پیروی ازآموزه های دینی امام علی (ع،) کنار رهبری ایستاده اند.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به حضور گسترده مردم در زمانی که نیاز بوده برای برخی از مسائل ورود کنند، تصریح کردند: مردم بصیر و هوشیار ایران اسلامی امتحان خود را در این زمینه پس داده‌اند و همواره همراهی و پیروی خود از ولایت را اعلام کرده‌اند.

ایشان با تسلیت ایام سوگواری مولای متقیان امام اول شیعیان جهان حضرت علی (ع) فرمودند: مردم همواره باید متحد در کنار هم به صورت موجی از امت اسلامی در برابر فتنه‌ها مقابله کنند.

امام جمعه بوشهر در ادامه بیانات خود افزودند: همه باید با آگاهی هر فتنه ضد ولایی را با بصیرت و صبر در هم بشکنند و مردم ایران اسلامی امتحان خود را در این راستا پس داده و همیشه اینچنین هستند.

ایشان با تاکید بر حضورو دعوت ازآحاد مردم به منظور شرکت حماسی و باشکوه در راهپیمایی روز قدس در جمعه هفته آینده که آخرین جمعه ماه مبارک رمضان است بیان داشتند: اکنون فضای سرزمین های اسلامی فضای مناسبی برای محو شدن رژیم صهیونیستی و آزادی قدس است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با دعوت از همه اقشار مردم برای حضور در این راهپیمائی افزودند: آگاهی و بیداری اسلامی در سرزمین‌های اسلامی باعث گسترش حوزه بصیرت مردم در جهان شده است.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری بیان داشتند: حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس بیانگر بیداری، حمایت از نظام اسلامی و مقابله با تهاجم سخت جهان سلطه است.

در شرایط کنونی جهان سلطه به دنبال ایجاد تهاجم فرهنگی، نظامی و اقتصادی در کشورهای اسلامی است و راهپیمایی روز قدس و حضور مردم می‌تواند نشان از بیداری، حمایت از نظام اسلامی و مقابله با تهاجم سخت جهان سلطه باشد.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در پایان بیانات خود خاطر نشان نمودند: آگاهی و بیداری اسلامی در سرزمین‌های اسلامی موجب گسترش حوزه بصیرت مردم در جهان شده است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.