نمازجمعه ۱۷ شهریور ماه ۹۱

، آیت الله صفایی بوشهری در خطبه‎های نماز جمعه این هفته بوشهر با اشاره به اجلاس موفقیت آمیز جنبش غیر متعهدها فرمودند: برگزاری موفقیت آمیز اجلاس غیر متعهدها اقتدار جمهوری اسلامی ایران در عرصه دیپلماسی جهان و شکست سخت جهان سطله را به همراه داشت.

آیت الله صفایی بوشهری فرمودند: جهان سلطه از همان اول انقلاب تا کنون قصد تخریب سیاست ایران اسلامی را داشته و هدف آنان این بوده که ایران را در فضای سیاسی جهان محدود کنند و بعد به قصد پلید خود که براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بوده، دست یابند.

ایشان افزودند : تا کنون تمامی اهداف پلید جهان سلطه با اندیشه‌های امام خمینی (ره) و تدابیر مقام معظم رهبری به شکست تبدیل شده و ایران اسلامی مقتدرانه در سیاست بین‌المللی پیش می‌رود و جهان سلطه روز افزون تضعیف می‌شود.

امام جمعه بوشهر فرمودند: اجلاس غیر متعهدها می‌تواند فصل نوینی برای این جنبش و مدیریت عدالت محور جهانی باشد.

ایشان در ادامه بیانات خود فرمودند: جنبش غیر متعهدها برای رساندن فریاد کشورهای مستقل به جهان تاسیس شده است.

نماینده مقام معظم رهبری بیان داشتند: میزبانی و ریاست جمهوری اسلامی ایران با نگاهی که مقام معظم رهبری ارائه کردند، می‌تواند فراز تاریخی برای سیاست جهان و جنبش غیر متعهدها رقم بزند و نقش مهمی در سیاست بین‌المللی ایفا کند.

آیت الله صفایی‌بوشهری با اشاره به سالروز مبارزه با بی‌سوادی از تمامی مسئولان تلاشگر در این عرصه تقدیر و تشکر کردند و اذعان داشتند: اسلام تنها دینی است که همواره به تریبیت، علم و دانش تاکیدات بسیاری داشته است و ایران اسلامی توانسته در این عرصه نقس به سزایی داشته باشد و بی‌سوادی را در سطح جامعه ریشه‌کن کند.

ایشان با اشاره به سالروز شهادت امام صادق (ع) افزودند: از تمامی دستگاه‌های فرهنگی، علمی و پژوهشی تقاضا دارم با نگاه دانش‌بنیان و ولایی زندگی آن حضرت و تاثیر ایشان در اسلام و جهان را به جامعه جهانی معرفی کنند.

آیت الله صفایی بوشهری فرمودند: یکی از اوصاف مهم انسان با ایمان اخلاق مداری است و یکی از فضائل اخلاقی اجتماعی انسان با ایمان دارا بودن روح بخشش مردمی است.

نماینده مقام معظم رهبری فرمودند: انسان با ایمان انسانی است که در عرصه اجتماع دارای روح و رویه گذشت و بخشش از خطاهای دیگران باشد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.