نمازجمعه ۱ مهر ماه ۹۰

در آیین باشکوه عبادی سیاسی نماز جمعه این هفته بوشهر، فرمودند: در تاریخ تجاوز قدرت های استکباری در این سطح گسترده بدون اینکه بخشی از سرزمین ایران در دست آن ها باقی بماند صورت نگرفته است و در تاریخ ایران هر وقت کشورهای استکباری به ایران حمله کردند بخشی از این سرزمین را به یغما بردند.

نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام جمعه بوشهر همچنین افزودند: رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس با فرماندهی کل قوا کاری کردند که هیچ گاه استکبار به خود اجازه نخواهد داد به ایران اسلامی حمله کند.

ایشان در ادامه خطبه های نماز جمعه بوشهر تصریح نمودند: دفاع مقدس نشان از این دارد که مقاومت وقتی بر مبنای ایمان، تقوا و ولایتمداری باشد پیروز می شود.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به بیداری ملت های اسلامی و سخنان مقام معظم رهبری در اولین اجلاس بیداری اسلامی افزودند: این نهضت ها باید در دو بعد درونی و بیرونی آسیب شناسی شده و و سپس راهکارهای موفقیت آنها تبیین شود.

خطیب جمعه بوشهر خاطر نشان نمودند: آسیب های درونی این نهضت ها این است که مردم مسلمان پس از پیروزی آرام بگیرند و کار را به دست سیاست بازان حیله گر بسپارند و یا اینکه به دور از مبانی اسلامی حکومت های مارکسیستی و دگراندیشان غربی، امور سیاسی و حکومت را اداره کنند، آسیب بیرونی این است که دچار بازی های سیاسی استکبار جهانی شوند و استکبار جهانی افراد مورد نظر خودش را که همیشه در آستین دارد در قدرت بگمارد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به بازگشایی مدارس فرمودند: با برنامه ریزی، مدیریت و نظارت کارآمد بتوانیم مراکز آموزشی که مجهز به تمامی ابزار استاندارد در سازه و امکانات هستند داشته باشیم مراکز آموزشی باید دارای متد و محتوایی باشند که دانش آموزان بتوانند در آن عرصه به موفقیت مطلوب دست پیدا کنند.

امام جمعه بوشهر در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با تبریک آغازدهه کرامت و روز دختران خواستار توجه ویژه به دختران شدند و افزودند: دختران گل هایی هستند که در خانه انسان روییده اند و ریشه در آسمان دارند و شکوفه هایی هستند که می توانند جامعه بشری را چون حضرت فاطمه (س) به راه کمال رهنمون کنند.

ایشان بیان داشتند: دامان مادر و آغوش پدر نخستین مکتب تربیت فرزند بوده و در کنار آن درس استاد و جامعه و محیط کار و اماکن عمومی از جمله عواملی است که در تربیت فرزند، نقش اساسی دارند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با تسلیت رحلت آیت الله میرزا احمد دشتی نجفی اظهار داشتند: درگذشت این عالم ربانی یک ضایعه برای اسلام و حوزه های علمیه بود زیرا ایشان یک قرن برای خدمت به دین و مردم تلاش کرد.

خطیب نماز جمعه بوشهر افزودند: از مقام معظم رهبری به خاطر دستور ایشان برای تدفین این عالم ربانی در حرم کریمه اهل بیت فاطمه معصومه(س) تشکر و قدردانی می کنم.

حضرت آیت الله صفایی بوشهری در پایان خطبه های نماز جمعه، با  تسلیت به مناسبت شهادت امام جعفر صادق (علیه السلام) افزودند: ایشان در زمان امامت خود اسلام را احیا کردند که به حق ایشان را باید شاهد صدق مکتب اهل بیت دانست.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.