نظام بانکداری ایران نیازمند تحول بنیادین است / علت مخالفت دشمنان با شورای نگهبان، استحاله محتوایی و اجرایی انقلاب اسلامی است

پیام آدینه 27 تیر ماه

پیام آدینه آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر _ جمعه ۲۷ تیر ۹۹

بسم الله الرحمن الرحیم

«الحمد لله رب العالمین و صلی الله علی محمّد و آله الطاهرین سیّما بقیّه الله فی الارضین و لعنه الله علی اعدائهم اجمعین»

«یا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا استَجیبوا لِلَّهِ وَلِلرَّسولِ إِذا دَعاکُم لِما یُحییکُم»
ای مومنان! هدایت خداوند و پیامبرش را بپذیرید آنگاه که شما را به زندگی دینی و حقیقی دعوت می کنند

با سلام و عرض ادب به پیشگاه مقدس حضرت بقیّه الله الاعظم روحی فداه و دعای خیر جهت طول عمر با عزت مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای (دامت برکاته العالیه) و تمامی مردم عزیز ایران و استان ولایتمدار بوشهر و از خداوند متعال رفع بلایا به ویژه بیماری ویروس کرونا را خواستارم در این روز جمعه ۲۵ ذی القعده الحرام محضر مبارک مردم عزیز به چند موضوع جلب می نمایم:

۱. روز ۳۱ تیر ماه سالروز شهادت حضرت جوادالائمه علیه السلام را به همگان تسلیت عرض مینمایم و امید دارم آن حضرت در دنیا و آخرت جامعه ما را مورد لطف و عنایت خود قرار دهد و به ما توفیق رهروی از اهل بیت علیهم السلام مرحمت فرماید.

۲. متاسفانه بیماری ویروس کرونا در این هفته های اخیر در ایران و استان های بوشهر موجب از دست دادن بسیاری از عزیزان شد و مایه تاسف و تأثر همگان گردید و تعداد قابل توجهی نیز به آن بیماری مبتلا شدند. ضمن آرزوی سلامت برای همه بیماران به تمامی خانواده های داغدار و سوگوار تسلیت عرض می نمایم و از خداوند متعال برای آن مرحومین غفران و رحمت فراوان مسألت می نمایم و همگان را به مراعات دستورالعمل های بهداشتی فردی و اجتماعی توصیه می کنم.
بی تردید حفظ سلامت خود و دیگران شرعاً و عرفاً، واجب است به همین جهت عمل به اموری که سلامت انسان را حفظ می کند لازم است.

از تمامی مردم و خیرین محترم تقاضا دارم به ستاد مبارزه با بیماری کرونا و تجهیز بیمارستان‌های استان مساعدت مالی کرده و یا کالاهای مورد نیاز را تامین نمایند و از همه کسانی که در بیمارستانها خدمت می کنند پزشکان، پرستاران، کادر درمانی و خدماتی و همچنین طلاب عزیز که در بیمارستان‌های استان مستقر شدند و خدمت به بیماران می کنند بار دیگر تشکر کرده و سپاسگزارم.

۳. یکی از آموزه‌های بسیار مهم اسلام عزیز، مواسات و کمک به دیگران در مواقع بحرانی است. ضمن تشکر از همه کسانی که در این امر مشارکت می نمایند و با قربانی و اعطای کمک های مناسب به مردم آسیب‌دیده و مستمند یاری می رسانند به همگان توصیه می‌کنم با مجاهدت و تلاش بیشتری در این امر مشارکت و فعالیت نمایند.

۴. روز ۲۶ تیرماه سالروز تاسیس شورای نگهبان را گرامی می داریم.
آن شورای محترم ضامن سلامت تصویب قوانین بر اساس موازین اسلام و قانون اساسی و نظارت کارآمد و حسن اجرای انتخابات می باشد که تا کنون کارنامه بسیار موفقی از خود به جا گذاشته و همواره مورد حمایت و تکریم امام راحل عظیم الشأن «ره» و مقام معظم رهبری «دامت برکاته العالیه» بوده است.

دشمنان انقلاب اسلامی ایران به سرکردگی امریکا همواره با این شورای محترم و انقلابی مخالفت ورزیده اند چون به دنبال استحاله محتوایی و اجرایی انقلاب اسلامی هستند و این شورا سد استوار و پایداری انقلاب اسلامی در مقابل آنان است.
یاد و خاطره بزرگان مرحوم این شورای گرامی می داریم و برای بزرگان حاضر آرزوی صحت و سلامت داریم.

۵. نظام بانکداری کنونی در ایران نیازمند تحول بنیادین در دو عرصه نگرش اهدافی و رفتار اقتصادی است. بانک در منظومه اقتصاد نقش قلب تپنده جذب و تزریق نقدینگی در جهت گردش کارآمد آن با هدف تولید و رونق آن و رشد ثروت عمومی و ملی و رفاه عمومی بدون تصدیگری و فشار اقتصادی به جامعه هدف دارد که متاسفانه با این اهداف فاصله زیاد است.
از اقدام اخیر ریاست محترم قوه قضاییه حضرت آیت الله رئیسی در خودداری از صدور حکم نسبت به شکایات بانک های متخلف از مصوبات بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار، نسبت به قراردادهای مخالف آن حمایت می نماییم. به امید روزی که نظام بانکداری در خدمت شکوفایی اقتصاد ایران اسلامی و مردم عزیز و تولیدکنندگان باشد.
از خداوند متعال تعجیل در ظهور حضرت بقیه الله العظم روحی فداه و طول عمر با عزت مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای دامت برکاته العالیه مسئلت می نمایم و و برای همگان صحت و سلامت و ایمان و تقوای الهی از ایزد منان خواستارم.
خداوند همه ما را در دنیا در مسیر ایمان و تقوا قرار دهد و در آخرت مورد شفاعت عنایت و رحمت خود مشمول بدارد.
یاد و خاطره شهدا، امام شهدا و همه رفتگان به ویژه مرحومین اخیر را گرامی می دارم.

السّلام علیکم و رحمه الله و برکاته

صفایی بوشهری
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.