نخستین کنگره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی استان بوشهر برگزار می‌شود

مدیر کل آموزش و پرورش استان در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته بوشهر:

علی موحدی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت ۸ اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی با بیان اینکه این نهاد نقش مهمی در عرصه انتقال ارزش‌های دینی و فرهنگی انقلاب اسلامی به دانش‌آموزان داشته است اظهار داشت: استان بوشهر در سال قبل در ۷ شاخص ملی در امور پرورشی و فرهنگی در کشور دارای رتبه نخست شد.

وی از اجرا طرح یاری‌گران زندگی در ۸۵۲ مدرسه استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: در این راستا در ۷۱۲ مدرسه جشنواره نوجوان سالم و طرح نماز و نظام مراقبت از آسیب‌های اجتماعی در ۳۶۷ مدرسه اجرا شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به ایجاد ۲۷ کانون فرهنگی، ۲۱ مرکز دارالقرآن، ۸ اردوگاه تربیتی و ۱۹ مرکز مشاوره در استان خاطر نشان کرد: این مراکز عهده‌دار فعالیت‌های ویژه پرورشی، تربیتی و فرهنگی دانش‌آموزان استان است.

موحدی با اشاره به صدور سند اماکن آموزش و پرورش استان بوشهر افزود: برای بیش از ۵۰ هکتار از اماکن آموزش و پرورش استان بوشهر سند صادر شده است و تثبیت مالکیت شد.

وی برگزاری ۸۵۲ یادواره شهدای فرهنگی و دانش‌آموزی به‌عنوان لاله‌های روشن در استان را مورد اشاره قرار داد و گفت: اردیبهشت سال آینده نخستین کنگره شهدای دانش‌آموز و فرهنگی استان بوشهر برگزار می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از کسب ۵۷ مقام کشوری از سوی دانش‌آموزان استان خبر داد و خاطر نشان کرد: این مقام‌ها ملی دانش‌آموزان بوشهری در حوزه‌های قرآنی، مسابقات اذان ، عترت، فرهنگی، هنری کسب کرده‌اند و آنان با اعتبار ۲۰۰ میلیون تومان تشویق شده‌اند.

موحدی، با اشاره به تعیین بوشهر به‌عنوان پایتخت قرآنی کشور خاطر نشان کرد: در این راستا ۹۵۳ استعداد قرآنی در مدارس استان شناسایی شد و تحت پوشش آموزش‌های ویژه قرار دارند.

وی از راه‌اندازی خط تلفنی ۱۵۷۰ به‌عنوان خط مشاوره رایگان آموزش و پرورش استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: مشاوران آموزش و پرورش از طریق خط تلفنی ۱۵۷۰ پاسخگوی تماس‌های فرهنگیان، دانش‌آموزان و اولیا هستند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.