ناو گروه ۸۶ اوج اقتدار و تسلط دریایی نیروی دریایی راهبردی ارتش

حجت‌الاسلام و المسلمین یاسر راغبی رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه دریایی بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه این هفته بوشهر:

حجت‌الاسلام یاسر راغبی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت روز نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران مأموریت‌های اصلی و قانونی این نیرو در حوزه دفاع از کشور را برشمرد و اظهار داشت: حفاظت از سواحل شمال و جنوب به طول سه هزار کیلومتر، دفاع از سواحل و منابع حیاتی کشور، تسلط کامل بر امنیت دریایی عمان و دریای خزر با استفاده از یگان‌های شناور دریایی، تفنگداران و تکاوران، اسکادران‌های هوانا، هوا دریا و واحدهای پروازی از جمله مأموریت‌های نیروی دریای راهبردی ارتش است.

رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه دریایی بوشهر حفظ آمادگی برای مقابله با تهدیدات احتمالی دشمن علیه نظام اسلامی و اجرا رزمایش و به نمایش گذاشتند توان رزمی و عملیاتی در مقاطع حساس را از دیگر مأموریت‌های این نیروی راهبردی دانست.

وی با اشاره به اینکه نیروی دریایی ارتش در همان روزهای ابتدایی جنگ تحمیلی بزرگترین ضربه به نیروی دریایی رژیم بعث وارد کردند، گفت: دوران دفاع مقدس و سازندگی از مقاطع مهم برای نیروی دریایی محسوب می‌شود.

راغبی دفاع از کشور و مرزهای دریایی و رویارویی مستقیم با نیروی دریایی دشمن و کنترل تردد و بازرسی کشتی‌ها در خلیج فارس و تنگه هرمز را از جمله فعالیت‌ها در دوران دفاع مقدس نام برد و افزود: مهمتر از همه نبرد قهرمانانه نیروی دریای ارتش در برابر آمریکای متجاوز و حضور قدرتمند در دریاهای بین‌المللی از دیگر افتخارات این نیرو است.

رئیس عقیدتی سیاسی پایگاه دریایی بوشهر مقاومت ۳۴ روزه رزمندگان تکاوری نیروی دریایی ارتش در خرمشهر قهرمان و آزادی آن را از دیگر افتخارات این نیرو دانست و خاطرنشان کرد: در ۲۹ فروردین سال ۱۳۶۷ همزمان با روز ارتش برگ زرین دیگری بر افتخارات نیروی دریایی ارتش اضافه شد و کارکنان شجاع ناوشکن سهند، سبلان و ناوچه جوشن در مصاف نابرابر مقابل نیروهای متجاوز آمریکایی ایستادند و افتخار آفریدند.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی ارتش بعد از جنگ ضمن حفظ وضعیت موجود و بهینه‌سازی ، نوسازی و بومی‌سازی سامانه‌ها مأموریت‌های بین‌المللی آغاز کرد، افزود: نیروی دریایی ارتش ۳ فرماندهی اقیانوسی در اقیانوس هند، آرام و اطلس تشکیل داد و در راستای تقویت دیپلماسی دفاعی و احیا قدرت دریایی ایران اقیانوس‌ها را درنوردیدند.

راغبی با اشاره به اینکه نیروی دریایی راهبردی ارتش در اوج اقتدار و آمادگی قرار دارد گفت: ناو گروه ۸۶ اوج اقتدار و تسلط دریایی در مأموریت‌های برون مرزی و بین‌المللی نیروی دریایی راهبردی ارتش است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.