معادل ۸۵ میلیون بشکه نفت در نیروگاه اتمی بوشهر برق تولید شد/ تحویل ۵۲ میلیارد کیلو‌وات ساعت برق ‌به شبکه سراسری‌

مهندس محمد اسلامی معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان انرژی هسته ای در سخنرانی بین صلاتین نمازجمعه این هفته بوشهر:

محمد اسلامی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با تبریک هفته دولت و با بیان اینکه اعضا هیئت دولت در مراکز استان‌ها حضور دارند و با مردم سخن می‌گویند اظهار داشت: دولت آیت‌الله رئیسی در یکسال گذشته با حضور در تمام استان‌ها نسبت به بررسی و حل مشکلات مردم اقدام کرده‌اند که این میزان سفر هیئت دولت در این مدت بی‌سابقه و کم‌نظیر است که بیانگر مدیریت جدید و رویکرد دولت در اداره کشور است.

معاون رئیس جمهور تعاملات بین‌المللی را از دیگر رویکردهای مهم دولت آیت‌الله رئیسی دانست و بیان کرد: در این راستا سیاست خارجی فعال در دستور کار قرار دارد و امروز شاهد افزایش حجم رفت‌وآمدهای رئیس جمهور و وزیران و سایر مقامات خارجی که به کشور ایران آمده‌اند در طول یکسال گذشته هستیم.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران اضافه کرد: آثار و نتایج این رفت‌وآمد آثار مهمی در کشور داشته به گونه‌ای که حجم تجارت، مبادلات در بخش‌های گوناگون مشخص است.

وی اعمال مدیریت برای مهار تورم را از دیگر سیاست‌ها دانست و تصریح کرد: رشد لجام گسیخته قیمت‌ها که آثاری در جامعه داشته نیاز به اقدام و عمل برای اصلاح ساختار اقتصادی داشت که طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها در دستور کار قرار گرفت و با همراهی و همکاری مردم این مهم اجرایی شد.

اسلامی با تشریح آثار ارز ترجیحی که آثار منفی در جامعه داشته است گفت: قبل از اجرا اصلاح ساختار اقتصادی و مردمی‌سازی یارانه‌ها، سالانه افزون بر ۱۰ میلیارد دلار ارز ترجیحی بدون نظارت پرداخت می‌شد که آثار منفی در جامعه داشت.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه با بحران اوکراین قیمت جهانی گندم افزایش یافت افزود: قیمت گندم از هر تن ۲۰۰ دلار بیش از ۲ برابر شد و این مهم در شرایط اقتصادی جهان اثرگذاری مهمی ایجاد کرد.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه عدالت‌گستری از دیگر سیاست‌های مهم دولت است و گفت: تناسب منابع با پرداخت‌ها در اولویت قرار گرفت و این مهم باید به گونه‌ای عمل می‌شد که ضمن توسعه و پیشرفت در بخش عمرانی اداره امور به نحو مناسب و مطلوب انجام شود.

وی افزود: در شش ماه نخست امسال حجم پرداخت‌های در حوزه عمرانی بر اساس اعداد و آمارها بیشتر از سال‌های قبل است.

اسلامی بیان کرد: اراده دولت توسعه و پیشرفت توامان بر اساس منویات مقام معظم رهبری، سیاست‌های کلی نظام، توجه به فرایند اقتصاد مقاومتی در دستور کار قرار دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به اینکه کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر با بهترین کیفیت به  صورت ایمن از نیروگاه شماره یک بهره‌برداری می‌کنند تصریح کرد: تاکنون در واحد اول نیروگاه اتمی بوشهر ۵۲ میلیارد کیلو وات ساعت برق تولید و به شبکه سراسری برق تحویل شده که این میزان تولید برق معادل ۸۵ میلیون بشکه نفت است.

معاون رئیس جمهور تولید این میزان برق و انرژی پاک را یک رکورد و دستاورد مهمی در این عرصه و جلوگیری از تخریب محیط زیست دانست و خاطر نشان کرد: این مهم دستاورد مهمی در جلوگیری از تولید گاز گلخانه‌ای و مزیت بزرگی در قدرت و برقراری تولید برق پایدار است.

وی با اشاره به روند اجرا مراحل دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر تصریح کرد: با اعمال مدیریتی که شد این پروژه‌ها از رکود خارج شده و با گذشت زمان و طرح‌هایی که اجرا می‌شود پیشرفت‌هایی برای جامعه اسلامی به‌وجود می‌آورد.

اسلامی با اشاره به آغاز ساخت آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۷۰ هزار مترمکعب در نیروگاه اتمی بوشهر اضافه کرد: این پروژه بزرگترین تأسیسات آب‌شیرین‌کن کشور محسوب می شود که با تکمیل طرح‌های مطالعاتی و تهیه نقشه‌های آن وارد فاز عملیاتی شود.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.