سعد الله زارعی کارشناس حوزه بین‌الملل و جبهه مقاومت در سخنرانی پیش از خطبه روز قدس

در مصلای بوشهر

 سعدالله زارعی ظهر امروز در جمع راهپیمایان روز جهانی قدس در مصلا جمعه بوشهر با بیان اینکه روز جهانی قدس تنها منحصر به فلسطین نیست اظهار داشت: روز جهانی قدس همه کشورهای اسلامی در برمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه روز جهانی قدس با تدبیر بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) در مرداد ۱۳۵۸ تأسیس شد خاطر نشان کرد: قبل از انقلاب اسلامی غیر از ایران که تحت سلطه غرب بود جهان اسلام تحت سیطره نظام سلطه بود و بخش اعظمی از کشورهای جهان اسلام زیر سلطه آمریکا قرار داشت.

کارشناس حوزه بین‌الملل و جبهه مقاومت اضافه کرد: در ۴۴ سال گذشته از زمان تأسیس روز جهانی قدس اکنون تمام فلسطینی‌ها با اتحاد و شعار الله اکبر و مبارزه تا آزادی کامل در برابر رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

زارعی با بیان اینکه سال گذشته میلادی فلسطینی‌ها ۸ هزار و ۵۰۰ بار علیه اسرائیلی‌ها عملیات نظامی انجام دادند تصریح کرد: این عملیات از شمالی تا جنوبی‌ترین منطقه فلسطین با حضور رزمندگان فلسطینی انجام شد و تمام مناطق، صحنه جبهه درگیری فلسطینی‌ها با اسرائیلی‌های غاصب بود.

این کارشناس جبهه مقاومت با اشاره به اینکه در سال میلادی گذشته روزانه ۳۰ عملیات توسط رزمندگان فلسطینی علیه اسرائیلی‌ها انجام شد تصریح کرد: این مقاومت فلسطینی‌ها نسبت به سال ۱۳۵۸ بسیار تغییر یافته و فلسطینی‌ها با تمام ظرفیت وارد صحنه شده‌اند.

وی با اشاره به هراس اسرائیلی‌ها از رزمندگان فلسطینی گفت: اسرائیلی‌ها به شدت از فلسطینی‌ها هراس دارند و در درگیری هفته گذشته فلسطینی‌ها با اسرائیلی‌ها بیش از ۱۰۰ موشک، کاتیوشا و خمپاره به سرزمین‌های اشغالی شلیک و در این راستا کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی تشکیل شد.

کارشناس حوزه بین‌الملل و جبهه مقاومت با بیان اینکه اسرائیل غاصب در شرایط سراشیبی قرار گرفته است تصریح کرد: شکاف بین یهودیان اسرائیلی و آمریکایی، و وضعیت اجتماعی به هم ریخته ارتش و سیستم امنیتی اسرائیل نشان از طی شدن مسیر فروپاشی اسرائیل غاصب است.

زارعی با بیان اینکه فلسطینیان با جرأت و شجاعت با اسرائیلی‌ها درگیر می‌شوند تصریح کرد: حزب‌الله، حماس و تمام نیروهای فلسطینی، لبنانی و سوریه علیه اسرائیل متحد شده‌اند و جرأت پاسخ به حملات رزمندگان جبهه مقاومت ندارند.

وی فلسطینی‌ها در حمله به اسرائیلی‌ها را پیشرو دانست و بیان کرد: اقدام پیش‌دستی دیگر در اختیار اسرائیلی‌ها نیست بلکه در اختیار فلسطینی‌ها است.

کارشناس حوزه بین‌الملل و جبهه مقاومت از یکپارچگی رزمندگان در جبهه مقاومت علیه اسرائیل خبر داد و خاطر نشان کرد: بیش از ۱۳۰ هزار فلسطینی اکنون در مسجدالاقصی حضور دارند و اجازه نمی‌دهند نظامیان اسرائیلی دست از پا خطا کنند.

زارعی با اشاره به اقتدار جبهه مقاومت تصریح کرد: اقتدار جبهه مقاومت فقط اسرائیلی‌ها را از صحنه خارج نکرده بلکه استکبار جهانی به برکت استقامت ملت ایران و جبهه مقاومت ضربات مهلکی بر وی وارد شده است.

وی توطئه داعش را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: شکست پروژه تکفیری در منطقه یکی دیگر از موفقیت‌ها است که با تلاش سرداران بزرگ همچون قاسم سلیمانی و شهدای مقاومت محقق شد.

کارشناس حوزه بین‌الملل و جبهه مقاومت با بیان اینکه داعش یک توطئه و فتنه بزرگ علیه جهان اسلام به سرکردگی آمریکا بود افزود: این فتنه و توطئه اگر نابود نشده بود جهان اسلام را تکه پاره می‌کرد که این توطئه را سردار قاسم سلیمانی و دیگر رزمندگان و سرداران در مدت ۵ تا ۶ سال باطل کردند.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.