ساخت موزه دفاع مقدس بوشهر در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد

در راستای احداث «مرکز فرهنگی و باغ موزه دفاع مقدس استان بوشهر» نشستی با حضور آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، فرمانده سپاه امام صادق (ع)، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی، معاون امور عمرانی استاندار، رئیس سازمان برنامه و بودجه و مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان در مصلی نماز جمعه بوشهر برگزار شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری ظهر امروز در این نشست با بیان اینکه رزمندگان استان در عرصه‌های مختلف جنگ تحمیلی حماسه‌های بی‌بدیل خلق کردند اظهار داشت: رزمندگان، سرداران و فرماندهان ۸ سال دفاع مقدس در همه عملیات‌های جنگ تحمیلی ۸ ساله حماسه گوناگونی خلق و ثبت کردند که باید این رشادت‌ها به نسل جوان و نوجوان منتقل شود.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با اشاره به اینکه این استان در عرصه دفاع مقدس دارای پیشینه تاریخی پرافتخار است تصریح کرد: رزمندگان استان بوشهر در مقابله با تجاوزگری بیگانگان، استعمارگران و استکبار جهانی در تاریخ دارای کارنامه درخشان هستند که رئیسعلی دلواری نماد مبارزه با استعمار و سردار نادر مهدوی الگوی مبارزه با آمریکا در خلیج‌فارس است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه سردار نادر مهدوی و همرزمانش در مبارزه با سردمدار استکبار، آمریکای جنایتکار در خلیج‌فارس حماسه باشکوه خلق کرد خاطر نشان کرد: این رزمنده دلیر با نشانه گرفتن قلب دشمن در خلیج‌فارس، بدون هیچ ترس و هراس، وارد عرصه مبارزه با آمریکا شد و صدمات مهلکی بر آنان وارد کرد.

وی باتأکید بر اینکه وجود چنین رزمندگان در استان نماد اقتدار و رشادت و مایه مباهات و افتخار است خاطر نشان کرد: معرفی این رزمندگان و رشادت‌های آنان امری مهم و ضروری است که ساخت موزه دفاع مقدس در مرکز استان بوشهر باید در اولویت برنامه‌ها قرار بگیرد.

آیت الله صفایی بوشهری، دفاع مقدس استان بوشهر را در سه جبهه دریایی، هوایی و زمینی دانست و تأکید کرد: باید حماسه و رشادت رزمندگان استان بوشهر با ساخت موزه دفاع مقدس به نمایش گذاشته شود که تعامل همه مسئولان دستگاه‌های اجرایی در این عرصه ضروری است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر بیان کرد: با توجه به تعیین زمین برای ساخت موزه دفاع مقدس، صدور سند مالکیت آن، تخصیص بودجه و تدوین نقشه باید در کوتاه‌ترین زمان انجام شود.

در این نشست پیرامون مسائل مختلف احداث این باغ موزه بحث و تبادل نظر صورت گرفت و تصمیماتی نیز در جهت هماهنگی بیشتر و جانمایی و احداث هر چه سریع تر آن گرفته شد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.