رژیم جعلی صهیونیستی ‌برای نابودی و اضمحلال خیلی شتاب دارد

حضرت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه موقت محترم بوشهر در خطبه های نمازجمعه این هفته 3 آذر ماه:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

 

خطبه اول

در آستانه ایام فاطمیه و شهادت جانگداز حضرت صدیقه اطهر، زهرای مرضیه (س) هستیم. در این خطبه اول به یک نکته در این باب مطالبی را بیان می کنم و بسنده می کنم.

عزیزان، برادران و خواهران و ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت یکی از نکاتی که ما باید در ایام فاطمیه به آن بپردازیم، خطبا، شعرا، مداحان، روضه خوان ها و مردم و هیئات به آن باید بپردازند مسأله شناخت اصل بنیادین اسلام است یعنی اصل امامت و ولایت.

اصل امامت و ولایت به جهتی زیرساخت اجرای سایر اصول اسلام و دین مقدس اسلام است، این اصل یعنی امامت و لایت از اصول بنیادین و محوری در فرهنگ اسلامی است و در ساختار فرهنگی دین مقدس اسلام است و باید گفت اساساً تمام اصول و فرع دین فقط و فقط با استقرار اصل امامت و ولایت در جامعه محقق می شود و اگر اصل امامت و ولایت در جامعه ساری و جاری گردد و مردم این اصل را باور کنند و قبول کنند و تابع امامت و ولایت اولوالامر حقیقی باشند مسائل و مشکلات دیگر جامعه هم رفع می شود.

روایات متعددی در این رابطه داریم. در دعا ها و ادعیه و سخنان ائمه معصومین به این نکته کلیدی اشاره کرده اند و فرمودند: اگر ما ائمه نبودیم ، اگر ما معصومین نبودیم کسی خدا را نمی شناخت یعنی مسیر شناخت خدا مسیر ولایت است و اگر کسی می خواهد خدا را بشناسد باید علی را، زهرای اطهر را و پیغمبر و ائمه معصومین را اعتقاد داشته باشد که اگر ما نبودیم را خدا شناسی برای بندگان خدا باز نمی شد، اگر ما اهل بیت و معصومین نبودیم خدا عبادت نمی شد، چون انسان معمولاً در مسیر شیطان می رود و این اهل بیت هستند که مسیر عبودیت و بندگی را به انسان ها می آموزند.

« بِنَا أَثْمَرَتِ الْأَشْجَارُ »درختانی که میوه می دهند به برکت وجود محمد و آل محمد (ص) است « و جرت الأنهار و بنا ینزل غیث السماء،» قطره قطره باران و نزولات الهی که نازل می شود به برکت وجود پیغمبر و آل پیغمبر است، همه چیز عالم هستی از برکات پیامبر و اهل بیت عصمت و طهارت است و این اثر ولایت و امامت است و به همین خاطر هم صدیقه اطهر در خطبه فدکیه به این موضوع مهم اشاره می کند و فریاد زهرا برای این است نه برای فدک، برای این است که اصل امامت و ولایت را مردم فراموش کردند، برای اینکه مسیر نبوت که باید بعد از نبوت و بعد از رحلت در ریل امامت و ولایت قرار بگیرد منحرف شد. لذا فرمود: اگر امتی می خواهند واحد باشند ، متحد باشند، یک پارچه باشند، یک دست باشند تا بتوانند زندگی خوب و شایسته و عزت مندی در برابر دشمنان داشته باشند باید تحت پرچم و ولایت اهل بیت قرار بگیرند. اطاعت ما اهل بیت است که مردم را منسجم می کند و به تأبیری نخ تسبیح جامعه توحیدی و الهی ولایت و امامت است و فرمود:« و اِمامَتَنا اَماناً لِلْفُرَقَهِ» اگر مردم همه امامت علی را می پذیرفتند بعد از پیغمبر و غدیر منحرف نمی شد و مسلمانان همه تحت ولایت امامت و ولایت امیرالمؤمنین می رفتند اختلاف و درگیری ها در جامعه اسلامی به وجود نمی آمد چون همه زیر پرچم توحید می رفتند.

زهرای اطهر اصل ولایت و امامت را عامل انسجام و اقتدار یک جامعه اسلامی می داند و اگر جامعه ای بخواهد مقتدر باشد باید منسجم باشد و اگر بخواهد منسجم باشد باید ولایت علی و ائمه معصومین و بعد از آن اولوالامر و ولایت فقیه را باید بپذیرند که جامعه از هم متشتت می شود و جامعه ای که این گونه شود طعمه گرگان و مستکبران و جانیان عالم خواهد شد.

در جامعه اسلامی یعنی آن جامعه و آن تمدنی که در رأس آن خدا حکومت می کند، جامعه ولایتمدار یعنی این یعنی در رأس این جامعه خدا است، همه چیز خدا محورانه است، روابط اجتماعی خدایی است، حقوق خدایی است، اقتصاد آن جامعه خدایی است، حکومت و عوامل حکومت در مسیر پروردگار عالم قدم می گذارند و اگر این جامعه تحت اشراف امامت و ولایت باشد این جامعه احکام خدا اجرا می کند.

در جامعه اسلامی عزیزان بازارش اسلامی می شود، مسجدش تراز اسلام است، دار الحکومه و سیاستمداران و کارگزارانش اسلامی عمل می کنند، حب و بغضش بر مبنای دین است ، خویشاوندی بر مبنای توحیدی است، پدر و مادر خانواده و جوان خانواده همه باید انسان را به یاد خدا بیاندازند و این جامعه توحیدی و ولایتمدار و امامت محور است و اگر باشد این طور خواهد بود، این جامعه بنده خدا می سازد، این جامعه فرزندانی که در آن رشد می کنند تحت محبت و ولایت محمد و آل محمد رشد می کنند این جامعه پیروز و سربلند می شود، فرزندان صالح و سالم و شجاعی در این جامعه رشد می کنند و انقلاب ما بر همین مبنا پایه ریزی شد و استمرار این نظام هم بر همین مبنا یعنی ولایت، امامت و رهبری اهل بیت و استمرار خط ولایت و امامت خط ولایت فقیه است و اگر جامعه این طور باشد یک پاچه معنوی باشد پر از مهر و مودت و محبت و دوستی خواهد بود. در این جامعه سیاستمداران کلک نمی زنند، اخلاص دارند و با اخلاص کار می کنند، در این جامعه تبعیض نیست، ریخت و پاش نیست، در این جامعه اختلاص نیست و اگر جامعه بر محور ولایت و امامت باشد و اگر جامعه خدا گونه و خدا محورانه باشد این جامعه می شود مدینه فاضله و همه ما باید در این راستا تلاش کنیم.

 

خطبه دوم

همان طور که در خطبه اول عرض کردک دوشنبه آینده بنا بر روایتی شهادت صدیقه اطهر ، زهرای مرضیه (س) می باشد. تسلیت عرض می کنم پیشاپیش این ایام حزن انگیز فاطمیه را و خواهش و توصیه می کنم همه ما، ادارت، ارگانها، تکایا، حسینیه ها و همه و همه برنامه ریزی داشته باشند که ان شاءالله ایام فاطمیه را گرم و با شکوه و با بصیرت افزایی و با تشریح مبحث ولایت و ولایتمداری برگزار بکنند که هر چه داریم از همین مجالس و محافل و اظهار ادب و ارادت ها به خاندان عصمت و طهارت به ویژه حضرت زهرا است که حضرت ولی عصر ( روحی له الفداء) فرمودند:« لی فی ابنه رسولِ الله اُسوهٌ حَسَنَهٌ» امام زمان ما، حجت بر حق پروردگار عالم و آخرین وصی پیامبر فرمودند که زهرای اطهر برای من امام زمان اسوه و الگو می باشد و ما هم باید آن گرانقدر بانو را اسوه زندگی خود قرار دهیم. هم مردان و هم زنان به ویژه مادران و دختران عزیز.

در ایام هفته بسیج و در آستانه سالروز تشکیل این نهاد ارزشمند و خدایی و مخلص و این لشکر مخلص خدا و این مدرسه عشق یعنی بسیج مستضعفان .

واقعاً باید به درایت و دور اندیشی امام راحل ، مؤسس و معمار نظام مقدس جمهوری اسلامی آفرین و تحسین گفت که اوایل انقلاب یک جملات و کلمات و نهادهایی را بیان کرد که آثارش هر چه از سال های انقلاب بیشتر می گذرد آثار و اثر و ارزش سخنان و تصمیمات امام بیشتر روشن می شود. تشکیل کمیته امداد، سازمان تبلیغات، تشکیل جهاد سازندگی و تشکیل بسیج مستضعفان واقعاً از آن ابتکارات ارزشمند امام (رض).

من تبریک عرض می کنم هفته بسیج را به همه بسیجیان و عزیزانی که در این راستا تلاش می کنند، بسیجی هستند، چه اداری و نظامی و چه خود بسیجیان سپاه امام صادق قهرمان و فرماندهی محترم سپاه امام صادق و همه یگان های زیر مجموعه و چه آحاد مردم و بسیج مردمی و اقشاری که همه و مهم زیر چتر نهاد مقدس و ارزشمند بسیج خالصانه خدمت می کنند.

بدون شک بسیج از مهمترین نیروهای درون زای کشور است که از کلام امام تراوش کرد و در گام اول انقلاب در تثبیت و تداوم و ماندگاری انقلاب و پیشرفت و قدرت آفرینی برای نظام جمهوری اسلامی بسیار تأثیر داشت.

بعد از پیروزی انقلاب هم با توجه به شرایط آن زمان ضمن ایجاد امنیت، این کارهای بسیج و بسیجیان است، ضمن ایجاد امنیت و مقابله با ضد انقلاب، انقلاب را از شرایط دشوار روزهای اول و ماه های اول به مرحله استقرار نظام رساند و در جنگ تحمیلی هم این بسیجیان عزیز و مخلص بودند که در خط مقدم قرار داشتند کنار سایر این نیروهای مردمی بسیج بودند و شهدای گرانقدری هم تقدیم کردند.

در برهه بعد از جنگ هم با توجه به ضرورت بازسازی ویرانه های جنگ نا برابر و پیشبرد امور کشور و بهره بردن از تجربیات بسیجیان در قامت سربازان سازندگی کشور و بسیج سازندگی این عزیزان ایفای نقش کردند و باعث برکات فراوانی بود که البته این تا کنون هم ادامه دارد و در آینده هم ادامه خواهد داشت.

در جریان فتنه تکفیری ها باز هم این بسیج و بسیجیان بودند که در مقام مدافعان حرم در عراق و سوریه ماشین تروریسم تکفیری را به فرماندهی سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی و سایر عزیزان متوقف کردند.

در شرایط کرونا این بسیج بود که در عرصه سلامت کنار عزیزان بهداشت و درمان و همه قرار گرفت و کمک شایانس کرد و همچنین در واکسیناسیون ها، سیل ها و زلزله ها و همه و هر جا نگاه می کنید جای بسیج هویدا است.

نقش بسیج در مقابله با آشوب هایی که در کشور اتفاق افتاد، ۷۸، ۸۸ و بعد از آن، همه و همه بسیجیان با بصیرت مثال زدنی خود نه تنها اسیر جنگ روانی و جنگ شناختی دشمن نشدند و گرفتار خطای محاسباتی نشدند مثل بعضی از سیاسیون و غیر بلکه دیدیم با کمال شجاعت و بصیرت نه تنها خود در میدان بودند بلکه جهاد تبیین کردند، بصیرت افزایی کردند و آثار بزرگی در این ها نشان دادند و مملکت و ملت و جامعه را از آن فتنه های خطرناک نجات دادند.

این بسیج است که ثابت کرد خالصانه پاسدار حقیقی ایران قوی و میدان دار به شکست کشاندند توطئه دشمنان اسلام است و اکنون هم که نیروهای بسیجی در عرصه مبارزه با تروریسم کور مانع از به بار نشستن توطئه دشمن شده اند البته بر دولت و دستگاه های اجرایی فرض است تا با تداوم راهبرد های مبتنی بر تفکر و فرهنگ بسیجی و استفاده حداکثری از ظرفیت های این تفکر و فرهنگ مسئولین هم تجلی بخش ایران قوی در طلیئه گام دوم انقلاب باشند، ان شاءالله.

بسیج الهام بخش مقاومت در عصر معاصر است، تفکر بسیجی زیرساخت تمدن سازی و پیشرفت جامعه اسلامی می باشد و خواهد بود و همین مقاومتی که مردم غزه با همه محرومیت ها و مظلومیت ها از خود نشان دادند به نوعی تفکر مقاومت همان تفکر بسیجی است که به نوعی در آنجا خود نمایی کرده است.

جنگ نا برابر و جنایات دد منشانه و وحشیانه رژیم صهیونیستی بعد از طوفان الاقصی که آغاز شد قریب به ۴۵ روز ادامه داشت و از امروز آتش بست چهار روزه موقتی به اجرا در آمد اما عزیزان غزه و مقاومت قریب به ۵۰ روزه غزه یک مدرسه بسیار ارزشمند است برای همه ما و جهانیان. حقیقت این است که در حدود ۵۰ روز گذشته که مردم مقاوم و قهرمان غزه و فلسطین جانانه و مردانه با همه آن مصیبت هایی که بر آن ها وارد شد، چند هزار کودک و زن، چند هزار نفر از مردم مظلومانه زیر آوار و بمب ها رفتند و به شهادت رسیدند اما در عین حال در نهایت پیروزی از آن مردم غزه شد. این روزها عزیزان غزه فقط یک باریکه چندصد کیلومتر مربعی نیست بلکه یک دانشگاه بزرگ به پهنای جهان است و جهان را به صدا در آورد. گفت عدو شود سسب خیر اگر خدا خواهد ، دشمنان فلسطین، رژیم صهیونیستی ها، آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان و کشور های دیگر هر آنچه داشتند برای نابودی مردم غزه و غزه میدان آوردند، مدرن ترین تجهیزات و سلاح ها، کامل ترین لوجستیک و تدارکات و اطلاعات و همه را آوردند برای نجات رژیم صهیونیستی ولی بر این مردم و باریکه غزه بالاخره پیروز نشدند و موفق نشدند به اهدافشان برسند.

اهداف این ها این بود. اول گفتند می خواهیم حماس را نابود کنیم دیدند نمی توانند و بعد گفتند می خواهیم غزه را نابود کنیم نتوانستند ، گفتند مردم غزه را به مصر یا فلان جا ببریم و غزه خالی شود ولی مردم ایستادند و این ها درس است.

یک، درس اعتماد به وعده های الهی، مردم غزه و جریان مقاومت در غزه و لبنان و فلسطین این روز های نماد اعتماد انسان های مؤمن و مجاهد به وعده های الهی در قرآن بود که :« یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِنْ تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَ یُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ» .

درس وحدت و اتحاد ، اگر مردم غزه با هم نبودند، اگر مقاومت و جریان مقاومت از فلسطین گرفته تا لبنان، تا یمن و عراق اگر با هم نبودند و منسجم نبودند این پیروزی بزرگ بر این قدرت های مطلق ظاهری دنیا برای آن ها محقق نمی شد. اتحاد و انسجام درس دیگری است که فلسطینی ها باید آن را ادامه دهند برای آینده.

تدبیر و برنامه ریزی و آینده نگری جماس و گروه های مقاومت.

درس دیگر اتکا به حمایت مردم. مردم صبور و شکور غزه . عزیزان راه نجات را مردم در گفتمان مقاومت یافتند در این جریان و مردم فهمیدند همان که مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای فرمودند گر چه مقاومت هزینه دارد اما هزینه سازش خیلی بیشتر از هزینه مقاومت است و مردم فلسطین بحمدالله این تفکر را گرفتند و درک کردم.بله عزیزان شهید می شوند اما آن چه که می ماند عزت و اقتدار مردم فلسطین است، کوچک و بزرگ ، زن و مرد چیزی جز شکر و ذکر نداشتند و در فیلم ها دیدیم که همه اعضای خانواده به شهادت رسیده اما دیدیم که می گوید توکل بر خدا، می گوید ما هستیم و ماندند مردم غزه در کنار رزمندگان حماس و این رمز پیروزی بود و هر مسئول و رهبر و جریانی تکیه به مردم بکند نتیجه اش این می شود.

درس محاسبات شیطانی مستکبران عالم نشان داد جریان غزه و پیروزی مردم غزه که چقدر این تأبیر سید مقاومت دقیق است که فرمود به خدا اسرائیل و رژیم صهیونیستی از خانه عنکبوت هم سست تر است.

و پوشالی بودن هیمنه آمریکا، همان طور که آقا فرمود این ها رو به افول هستند و ۲۵ سال آینده را نخواهند دید ، جای دیگر فرمودند ما گفتیم ۲۵ سال ولی این ها انگار خیلی شتلب دارند برای نابودی و اضمحلال غده سرطانی صهیونیستی و درس دیگری که ما دیدیم همین است که اگر انسان با خدا باشد یک جمعیت ولو «مِنْ فِئَهٍ قَلِیلَهٍ غَلَبَتْ فِئَهً کَثِیرَهً بِإِذْنِ اللَّهِ» آن تانک های مرکاوا که بحث تخصصی است و من وارد نمی شوم نظامیان بهتر می دانند چه تانک های مجهز و مدرنی است که بعد از جریان جنگ ۳۳ روزه آن ها را مدرن تر و مجهز تر کردند و انواع رادار ها را داراست و چندصدتا بیشتر اسرائیل نداشت و قریب به ۲۰۰ عدد از آن ها را جوانان رشید مقاومت نابود کردند با همه آن تجهیزات و مدرن بودن و این قدرت خدا است که کمک کرد به این عزیزان و پوشالی بودن رژیم صهیونیستی که من قدرت منطقه هستم و نیروی هوایی و دریایی من این است و آن است و همه این ها به باد هوا رفت و نشان داد که واقعاً دیگر نه آمریکا، آمریکای اول است و نه رژیم صهیونیستی رژیم صهیونیستی اول است و نه مردم غزه مردم اول هستند که با سنگ در مقابل اسرائیلی ها می ایستادند و الآن موشک های آن چنانی دارند و تجهیزات دارند، تدبیر و هوشمندی دارند و همه این ها در سایه سار بحث مقاومت است و نشان داد که هنوز برخی از افراد در داخل یک سری فریب هایی را می خورند ، نشان داد بحث حقوق بشر و دفاع از برابری و آرامش در جهان و مبارزه با نژادپرستی که آمریکایی ها خصوصاً و سازمان های حقوق بشری سر می دادند همه دروغ است و حقوق بشر فقط برای منافع خودشان است و دفاع جانانه و همه گیر کردند از این رژیم نژاد پرست صهیونیستی و این رسوا کرد آمریکا و دشمنان مقاومت را و امیدواریم روزی فرا برسد که به فضل پروردگار جریان مقاومت به پیروزی نهایی برسد و ان شاءالله به فضل پروردگار با مردم مقاوم و رزمندگان مقاومت و بسیجیان مخلص پشت سر مقام معظم رهبری و به فضل خدا مردم عنقریب در مسجد الاقصی نماز شکر بخوانیم ان شاءالله.

روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی است که تبریک عرض می کنم و جانانه سلام و درود می فرستم به روح بلند و ملکوتی شهدای گرانقدر نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی را، این نیروی مقتدر و به قول آقا راهبردی نظام مقدس جمهوری اسلامی ، در دوران دفاع مقدس جانانه ایستادند، مبارزه کردند و دفاع کردند از حریم دریایی نظام مقدس جمهوری اسلامی. در دوران سازندگی در کنار عزیزان سپاه و نیروی انتظامی و بسیج سازندگی و سایر اقشار در کنار این عزیزان بودند. در همه عرصه ها سیل ها، زلزله ها و همه و همه نیروی دریایی ارتش خود را نشان داد. در دوران شکوفایی و خود باوری هم نیروی دریایی به جایی رسید که حضرت آقا فرمودند باید به عنوان یک نیروی راهبردی نیروی دریایی را نگاه کرد، عبور از کانال سوئز که باعث عزت، افتخار و اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی شد این را عزیزان دریادل نیروی دریایی ارتش ما انجام دادند، حرکت و عبور از اقیانوس اطلس ، دریای بالتیک و تمام این اتفاقات که افتاد، دریا نوردی چند ماهه دور دنیا که همه از افتخارات نیروی دریایی ارتش است که من تبریک عرض می کنم به فرماندهی محترم و همه یگان های مرتبط با نیروی دریایی ارتش.

تشکر می کنم از همه مسئولین و مدیرانی که خالصانه و بسیجی وار برای مردم خدمت می کنند، امروز میز خدمت در مصلا مستقر بود، از استانداری محرتم، مدیرین و مسئولانی که زحمت کشیدند برای برگزاری میز خدمت و عزیزانی که حضور پیدا کردند تشکر و قدردانی می کنم. اما هزیزان خدمت فقط روز نمازجمعه نباشد و هر روز باید ما خدوم این ملت باشیم، بهترین مردم عالم و دنیا الآن مردم ایران هستند، قدر مردم را بدانید، پای نظام مانده اند و ماندند، شما مدیران هم مسئولیت دارید با تمام توان و جهادی و خالصانه و بسیجی وار در خدمت این مردم باشید، پاسخگوی درد دل های مردم باشید، تکریم ارباب رجوع را واقعی انجام دهد و مشکلات مردم را بر طرف کنید.

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.