توزیع اقلام دارویی، تجهیزات درمانی و بسته معیشتی در استان بوشهر

در راستای تشکیل ستاد مردمی حمایت از بیماران کرونایی سیدالشهدا بوشهر پیش از ظهر شنبه طی آئینی در مصلای جمعه بوشهر تجهیزات پزشکی و بیمارستانی، اقلام درمانی، بسته‌های معیشتی، بهداشتی و دارویی به ارزش ۵ میلیارد تومان با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر به جامعه هدف در راستای رسیدگی به بیماران کرونایی و نیازمندان بوشهر توزیع شد.

آیت‌الله صفایی بوشهری در آیین با بیان اینکه رفع گرفتاری از انسان سبب حل مشکلات انسان از سوی خداوند متعال می‌شود اظهار داشت: نیکوکاران، خیران و خدمتگزاران از جایگاه مهمی نزد ایزد منان برخوردار هستند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خدمات خیران، نیکوکاران و نهادها و سازمان‌های گوناگون را ستود و افزود: علاوه بر افراد خیر و نیکوکار، خدمات قابل توجهی از سوی ستاد اجرایی فرمان امام راحل، کمیته امداد امام خمینی (ره)، سپاه پاسداران، بسیج، اوقاف و امور خیریه، جهاد دانشگاهی و دیگر سازمان‌ها ارائه شده است.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه خدمات بسیاری در بخش‌های درمانی، حمایتی، معیشتی، تأمین دارو، سرم و سرنگ در شرایط کرونایی انجام شده است تصریح کرد: اقدام مهم استان بوشهر در شرایط پیک پنجم کرونا که برای دیگر استان‌ها الگو شد تشکیل ستاد مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی سیدالشهدا استان بوشهر بود.

وی اعضا این ستاد را نهادهای گوناگون انقلابی و خیران دانست و تصریح کرد: با تشکیل ستاد مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی سیدالشهدا استان بوشهر خدمات قابل توجه و عظیمی به جامعه هدف ارائه شد.

آیت الله صفایی بوشهری افزایش تخت‌های بیمارستانی ویژه بیماران کرونایی، مراکز درمانی سرپایی در مصلا نماز جمعه و حوزه‌های علمیه با همکاری ائمه جمعه، تهیه و توزیع بسته‌های غذایی و معیشتی، تأمین دارو، سرم و سرنگ را از جمله خدمات ارائه شده از سوی ستاد سیدالشهدا بوشهر دانست.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تجهیز و افزایش تخت‌های بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های نیروهای مسلح استان بوشهر را از جمله فعالیت‌ها دانست و گفت: در این عرصه طلاب، دانشجویان و تمام امکانات درمانی، دارویی و حمایتی مورد توجه قرار دارد و خدمات رایگان به جامعه هدف ارائه شد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه ستاد مردمی حمایت از درمان بیماران کرونایی سیدالشهدا استان بوشهر به ۵ بخش تقسیم‌بندی برای خدمات به بیماران کرونایی در شهرستان‌ها شد افزود: در شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر علاوه بر تجهیز بیمارستان‌ها به امکانات مورد نیاز ۱۱۸ میلیارد ریال تخصیص یافت و در این راستا نیازهای دارویی به ارزش ۱۰ میلیارد ریال تأمین شد.

وی با اشاره به خدمات ارائه شده به بیماران شهرستان بوشهر بیان کرد: تجهیزات مورد نیاز بیمارستان شهدای خلیج‌فارس تأمین و مدرسه علمیه خواهران نیز به مرکز سرپایی درمانی اختصاص یافت.

صفایی بوشهری تهیه و توزیع تجهیزات و امکانات درمانی و دارویی را از دیگر فعالیت‌ها دانست و خاطر نشان کرد: امروز ۲۵۵ عدد بسته معیشتی، ۲۵ عدد کپسول اکسیژن ۷۴ لیتری، ۸ عدد دستگاه کمک تنفسی بای پپ، ۱۶ هزار عدد سرنگ، ۴۵ هزار سرم بین جامعه هدف و مراکز درمانی توزیع شد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از توزیع ۳۱۰۰ قلم دارو موردنیاز بیماران کرونایی خبر داد و تصریح کرد: تمام این امکانات توزیع شده به‌صورت رایگان در خدمت بیماران قرار می‌گیرد.

امام جمعه بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه کمیته امداد با ائمه جمعه، گفت: این تفاهم‌نامه برای تهیه و توزیع غذا بیماران منعقد شده که ۳۰۰ هزار پرس غذا تا اواخر ماه صفر توزیع می‌شود.

وی با بیان اینکه یک‌سوم بودجه جاری زکات خرج بیماران کرونایی می‌شود خاطر نشان کرد: در خارگ ضمن راه‌اندازی آمبولانس دریایی ۵ میلیارد تومان کمک هزینه برای تجهیزات بیمارستان و خدمات درمانی خارگ پرداخت شد.

صفایی بوشهری با بیان اینکه اورژانس هوایی خارگ خدمات رایگان به بیماران کرونایی ارائه می‌دهد تصریح کرد: تاکنون خدمات قابل توجهی در استان بوشهر ارائه شده که توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی از آن جمله است و ۵ هزار بسته غذایی آن از سوی بنیاد احسان ستاد اجرایی فرمان امام راحل در مرحله ششم بوده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر اضافه کرد: این خدمات همچنان ان‌شاءالله تا رفع بیماری کرونا ادامه دارد.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.