تخریب جایگاه شورای نگهبان هدف اصلی دشمنان نظام اسلامی است

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان استان بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه نمازجمعه این هفته بوشهر:

خلیل رضایی ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با گرامیداشت سالروز تأسیس نهاد شورای نگهبان اظهار داشت: نهاد شورای نگهبان از ارکان مهم نظام اسلامی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه شورای نگهبان مصوبات مجلس شورای اسلامی و هیئت دولت را برای تأیید نهایی مورد بررسی قرار می‌دهد گفت: نظارت بر قانون‌گذاری و نظارت بر انتخابات از وظایف شورای نگهبان است مصوبات مجلس شورای اسلامی زمانی وجاهت قانونی پیدا می‌کند که از فیلتر شورای نگهبان گذشته باشد.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان استان بوشهر اضافه کرد: مصوبات مجلس شورای اسلامی قبل از ارائه در صحن شورای نگهبان در مجمع فضلا و روحانیون حوزه علمیه و مجمع حقوقى پژوهشکده شورای نگهبان بررسی می‌شود.

رضایی با بیان اینکه نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری، خبرگان رهبری، مجلس شورای اسلامی و همه پرسی‌ها بر عهده شورای نگهبان است خاطر نشان کرد: شورای نگهبان امین رأی مردم است و هیچ تعارف و مصلحت‌اندیشی با کسی ندارد و این مهم در انتخابات گوناگون مشخص شده است.

وی اهداف دشمنان را تخریب نهادها و ارکان مهم نظام اسلامی ایران دانست و بیان کرد: دشمن همواره برای تخریب ارکان مهم نظام اسلامی برنامه‌ریزی می‌کند و در این راستا تخریب اصل ولایت فقیه، سپاه پاسداران، بسیج و نهاد شورای نگهبان مورد هجمه و هدف اصلی دشمنان قرار دارد.

سرپرست دفتر نظارت و بازرسی بر انتخابات شورای نگهبان استان بوشهر باتأکید بر توجه به تقویت ارکان نظام اسلامی افزود: دشمن دنبال این موضوع است که مردم از ارکان مهم نظام اسلامی دلسرد، ناامید و بی اعتماد کند که تقویت ارکان نظام از جمله شورای نگهبان امری مهم و ضروری است.

رضایی از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال آینده خبر داد و تصریح کرد: هر شخصی که بخواهد وارد این عرصه انتخاباتی شود باید الزام عمل به قانون از هم اکنون داشته باشد و تبلیغات زودهنگام بر اساس قوانین تخلف است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.