بیش از ۶۴۰ هزار کارت ملی هوشمند در استان بوشهر صادر شد

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه امروز بوشهر:

اسکندر پاسالار ظهر امروز در جمع نمازگزاران جمعه بوشهر با اشاره به اینکه ۹۳ سال پیش ثبت احوال در استان بوشهر راه‌اندازی شد اظهار داشت: نخستین شناسنامه در این استان به نام عبدالرسول کازرونی در سال ۱۳۰۷ صادر شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون تحولات مهمی در عرصه ثبت احوال ایجاد شده است گفت: شناسنامه و کارت ملی نقش مهمی در برنامه‌ریزی و اجرا طرح‌های مورد نیاز مردم جامعه و در این راستا ثبت احوال جایگاه ویژه دارد.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر اضافه کرد: بیش از ۲۰۰ دستگاه‌ در بخش‌های مختلف به‌صورت آنلاین و آفلاین با ثبت احوال در ارتباط هستند و از خدمات داده‌های جمعیتی آن استفاده می‌کنند.

پاسالار با اشاره به اجرا طرح صدور کارت هوشمند ملی خاطر نشان کرد: با ایجاد درگاه خدمات الکترونیکی سازمان ثبت احوال عملیات صدور کارت ملی هوشمند تحت عنوان دروازه ورود به دولت الکترونیک آغاز شد.

وی احراز شناسایی هویت الکترونیکی و امضا دیجیتال را یکی از برنامه‌های صدور کارت ملی هوشمند دانست و بیان کرد: با این کارت مردم می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان خدمات مورد نظر را دریافت کنند.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با بیان اینکه باید برای ۷۷۵ هزار نفر جمعیت بالای ۱۵ سال استان کارت ملی هوشمند صادر شود افزود: ۹۹ درصد مردم این استان برای دریافت کارت ملی هوشمند ثبت نام کرده‌اند.

پاسالار  با بیان اینکه ۱۳۰ هزار کارت ملی هوشمند در حال صادر شدن است افزود: تاکنون بیش از ۶۴۰ هزار کارت ملی هوشمند صادر و تحویل متقاضیان شده است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.