برگزاری مراسم پیروزی انقلاب اسلامی ایران در مصلای جمعه بوشهر

پیش از ظهر امروز مردم ولایتمدار بوشهر بعد از راهپیمایی خودرویی به مصلای جمعه بوشهر آمده و پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را گرامی داشتند.

در این مراسم حضرت حجت الاسلام و المسلمین تقوی نماینده مردم تهران برای مردم سخنرانی کرد.

حجت‌الاسلام سید رضا تقوی ظهر امروز در جمع مردم بوشهر در مصلا جمعه با تبریک ایام‌الله دهه فجر این ایام را فرصت مهمی برای مراجعه به تاریخ انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: تاریخ انقلاب فصل‌های مختلفی دارد که در  فصل باید به‌صورت مجزا بررسی شود.

وی با بیان اینکه تاریخ دارای حقایق فراوانی است تصریح کرد: تاریخ یک ملت یک گنجینه بزرگ است که چراغی برای هدایت انسان‌ها محسوب می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با استناد به آیات قرآن کریم گفت: بخشی از قرآن کریم سرگذشت گذشتگان است که برای عبرت و پندآموزی نقل شده است.

تقوی تاریخ یک ملت را هویت آن ملت دانست و خاطر نشان کرد: ملتی که دارای تاریخ قوی و غنی است در مقابل بحران‌ها و هیجان‌ها، راست قامت و مقاوم ایستادگی می‌کند.

وی تاریخ را هویت یک انسان و جامعه دانست و تصریح کرد: انسان در تاریخ متوقف نمی‌شود بلکه از آن به‌عنوان سکو پرش استفاده می‌کند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید نسل جوان با تاریخ انقلاب اسلامی برای آینده درخشان آشنا کرد: خاطر نشان کرد: این نسل امام راحل، شاه، و فداکاران و مبارزان سال‌های ستمشاهی و رزمندگان سال‌های دفاع مقدس را ندیده است، پس برای درک دستاورد‌های عظیم نظام اسلامی باید گذشته را برای آن‌ها تبیین کرد.

تقوی با بیان اینکه آمریکا اگر امروز به قدرت‌های بزرگ جهان اندک اخمی کند نظام سیاسی آن کشور از هم گسسته می‌شود تصریح کرد: اما نظام اسلامی با پشتوانه دینی و عاشورایی ۴۳ سال مقابل آمریکا و استکبار ایستاده و خم به ابرو نیاورده است.

وی توجه به جهاد تبیین آن‌را عامل ایجاد خودباوری در نسل جوان دانست و بیان کرد:  امروز جهاد تبیین؛ آشنایی نسل امروز و آینده با دستاورد‌های نظام اسلامی و عامل ایجاد خودباروی در نسل جوان است.

تقوی با بیان اینکه مردم با شاه، امام راحل، جنگ ۸ ساله و توطئه‌های دشمنان در ۴۳ سال گذشته آشنا شوند تأکید کرد: در کشور بیش از ۱۰ میلیون دانش‌آموخته داریم و ۴ میلیون دانشجو هم در حال تحصیل است.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۵ هزار عضو هیئت علمی تربیت جوانان بر عهده دارند تصریح کرد: طول جاده‌های مواصلاتی ایران به ۲۱۰ هزار کیلومتر و مسافت خط ریلی به ۱۰ هزار کیلومتر رسیده است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تعداد سدهای کشور در قبل از انقلاب را ۱۳ سد دانست و خاطر نشان کرد: اکنون ۴۰۰ سد بزرگ در کشور ساخته شده و ۹۶ درصد روستاها از آب بهداشتی برخوردار و ۹۹ درصد روستا دارای شبکه برق‌رسانی هستند.

تقوی رتبه علمی ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: رتبه علمی ایران از ۵۳ جهان اکنون به ۱۵ و برخی رشته‌ها هفتم، هشتم و نهم است.

وی باتأکید بر حفظ شعار و آرمان‌های انقلاب اسلامی افزود: دشمن در همه ابعاد برای تغییر فرهنگ انقلاب در بین مردم نفوذ کرده تا به اهداف خود دست یابد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی عدالت اجتماعی را از اهداف مهم انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: تنها راه شکست دشمنان در ابعاد گوناگون، توجه به هدایت‌های مقام رهبری است.

تقوی، با بیان اینکه ماهیت اصلی انقلاب اسلامی ظلم‌ستیزی است افزود: سمبل ظلم و ظالم در جهان، آمریکا و ایادی آن است و امام راحل، آمریکا را دشمن شمار یک مردم محروم، مستضعف و مسلمانان اعلام کردند.

وی افزود: همه مصیبت‌ها و گرفتاری‌های ایران اسلامی از دست آمریکا است و این تروریست دولتی همه جهان را به آتش کشیده است.

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.