ایران اسلامی یکی از نقش آفرینان اصلی در نظم نوین جهانی خواهد بود

حضرت آیت الله صفایی بوشهری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر در خطبه های نمازجمعه این هفته 25 فروردین ماه:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

خطبه اول

در خطبه اول پیرامون بهترین عمل در ماه مبارک رمضان سخن می گفتیم.

امیر مؤمنان علیه آلاف تحیه و الثناء از خاتم الانبیاء محمد مصطفی (ص) پرسیدند بهترین عمل در این ماه چیست؟، فرمودند:«  الْوَرَعُ عَنْ مَحَارِمِ اللَّهِ» یعنی پرهیز تام و تمام از گناه.

یکی از گناهانی که هم در دنیا انسان معاقب است و آثار و پیامد بد آن گرفتار می شود و هم در آخرت ظلم است. ظلم یعنی از بین بردن حقی از دیگری، نادیده گرفتن حق و توان قدرت تصرف دیگری ، از بین بردن ملک و کالا و هر چیزی که در اختیار او می باشد و شخص ظالم به حق و حقوق دیگری تجاوز کند و او را از بین ببرد عنوان ظلم و ظالم محقق می شود.

ظلم اساساً منشأ لغوی آن این است، ظلم یعنی تاریکی و سیاهی و انسان ظالم روزگار مظلوم را سیاه می کند و لذا به کار او ظلم گفته می شود.

خداوند در قرآن می فرماید:« مَنْ یَظْلِمْ مِنْکُمْ نُذِقْهُ عَذاباً کَبِیراً» هر کس ظلم کند از شما ما یعنی خود خداوند به او عذابی سخت می چشانیم و عذاب می کنیم.

روز قیامت ظالم هیچ عذری ندارد «یَوْمَ لا یَنْفَعُ الظَّالِمِینَ مَعْذِرَتُهُمْ وَ لَهُمُ اللَّعْنَهُ وَ لَهُمْ سُوءُ الدَّارِ» روز قیامت ظالم هیچ عذری نمی تواند بیاورد و لعنت خدا بر اوست و برای او بد ترین مکان در جهنم است و به همین خاطر است که حفظ حقوق دیگران بر همه واجب است چه حق کوچک و چه بزرگی و الآن در سطح جهان صهیونیسم بین الملل حق مسلمین و حق مردم فلسطین را برده و عنوان ظالم دارد، ابرظالم جهانی است.

پیامبر گرامی اسلام (ص) می فرماید:« اتَّقُوا الظُّلمَ» از ظلم مردم پرهیز کنید، حق دیگران را مراعات کنید، حق همسر، حق فرزند، حق پدر، حق مادر، همسایه ، جامعه « فإنّهُ ظُلُماتٌ یَومَ القِیامَهِ» ظلم در قیامت روزگار انسان را سیاه می کند.

امیر مؤمنان می فرماید:« شَرُّ النّاسِ مَنْ یَظْلِمُ النّاسَ» بد ترین مردم کسی است که ظلم به مردم می کند و آن حضرت می فرماید:«  بِئْسَ الزَّادُ إِلَى الْمَعَادِ، الْعُدْوَانُ عَلَى الْعِبَادِ» بدر ترین توشه ای که انسان برای آخرت می فرستد ظلمی است که به بندگان خدا می کند.

بنابراین حقوق اجتماعی، حقوق اقتصادی، سیاسی، حقوق فرهنگی، حق هایی که محیط پیرامونی به گردن انسان دارد و انسان باید مراعات کند باید بشناسیم و به خوبی انجام دهیم و این کار بزرگی است.

حق الله را باید انجام دهیم ، حق الناس را باید مراعات کنیم که خداوند حق الناس را مقدم کرده بر حق خودش که این را باید بسیار دقت کنیم، مواظبت کنیم که در آخرت دچار بحران می شویم.

به همین جهت است باید موارد حق را بشناسیم، بدانیم که اگر مراعات نکنیم عنوان ظالم پیدا می کنیم و خصم ما خدا خواهد بود.

 

خطبه دوم

در خطبه دوم به اختصار پیرامون چند موضوع مطالبی عرضه می دارم.

مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای در دیدار با اصحاب ادب و شعر نکات بسیار مهمی ایراد فرمودند که به برخی از فرازهای راهبردی آن اشاره می کنم.

فرمودند که ایران در تاریخ خود تهاجم های سختی را تجربه کرده مثل حمله مغول اما به واقع این تهاجم غرب با این حجم و شدت بسیار سخت تر و شدیدتر از حمله مغول است به ایران. هشت سال جنگ تحمیلی، تحریم های اقتصادی، تهاجم فرهنگی، فتنه های سیاسی، تخریب عرصه های امنیت در منطقه، مرزها و جغرافیای ملی ایران، ایجاد گروه های تروریستی، ترور نخبگان، ایجاد فضاهای بسیار سخت برای براندازی، ایجاد یک شبکه گسترده جهانی از حیث مراکز حقوقی علیه ایران اما ایران با هدایت های مقام معظم رهبری، حضور در صحنه مردم عزیز چنان ایستاده است که تهاجم جهان استکبار به بار نمی نشیند و ایران اسلامی با تمام توان به پیش می رود.

و شما می بینید الآن جهان استکبار، صهیونیسم بین الملل تمامی اهدافی که مقصودشان بود یک به یک می گویند ما نرسیدیم اما ایران اسلامی آن اهداف راهبردی خود را یک به یک دست پیدا می کند. رژیم اشغالگر قدس به دنبال براندازی نظام و خاور میانه جدید بود و الآن خود آن ها اعتراف می کنند که صدای انکثار رژیم اشغالگر قدس به گوش می رسد و به زودی این معنا محقق خواهد شد.

فرمودند دشمن را باید شناخت، معرفی کرد، توطئه های آن را باید افشا کرد و مقابله کارآمد داشت.

روز جهانی قدس را گرامی می داریم.صهیونیسم بین الملل کانون شرارت، جنایت، خیانت و ابتذال در سراسر جهان است و به همین خاطر روز جهانی قدس روز آزادی جامعه بشری از جرثومه فساد صهیونیسم بین الملل است و این حرکت در پرتو وجود انقلاب اسلامی ایران و امام راحل عظیم الشأن امام خمینی است.

رژیم نامشروعی که آمده بود خاور میانه جدید را مهندسی کند و در پرتو این نظم نوین جهانی آمریکا معماری کند، الآن هر دو بیان دارند که توانایی این کار ندارند و این کشورهای مستقل به ویژه ایران است که در نظم نوین جهانی نقش آفرین خواهد بود و این عظمت انقلاب اسلامی ایران است، انقلابی که با خدا اتصال دارد، هر جایی که خدا داشت هیچ نداشت همه چیز خواهد داشت و آن هایی که به ظاهر همه چیز دارند ولی خدا ندارند هیچ نخواهند داشت و شکست خواهند خورد.

من صمیمانه از مردم ایران، مردم استان بوشهر، شما عزیزان تشکر می کنم که با حضور حماسی نشان دادید وفادار با آرمان ها و ارزش های انقلاب هستید و بر اساس آموزه های اسلام و انقلاب به دنبال ریشه کنی اساس ظلم جهانی می باشید.

روز ارتش جمهوری اسلامی ایران را گرامی می داریم، ارتشی که الحمدلله در پرتو انقلاب اسلامی ایران در همه رده های صف و ستاد، حوزه های سخت افزار و نرم افزار دفاعی و نظامی الآن در جایگاهی است که هیچ کشوری نمی تواند به خود فکر تجاوز به ایران راه دهد. در کنار سپاه و بسیج عزیز، نیروهای مسلح اقتداری برای ایران ساختند که در تاریخ ایران بی نظیر است. یاد و خاطره شهدا ، شهدای ارتش جمهوری اسلامی ایران گرامی می داریم.

تشکر و قدردانی می کنم از گروه های جهادی که الحمدلله در ماه مبارک رمضان حماسه ای مردمی از خدمت ایجاد کردند و خدمات شایسته ای به نیازمندان ارائه کردند، هم در عرصه معیشت، هم در عرصه ساختمان سازی و مسکن سازی و امیدوارم همواره موفق و موئد باشند.

قانون عفاف و حجاب یک قانون مصوب است، اساساً فرمان خدا است، از تمامی مسئولان قرارگاه عفاف و حجاب در کل ایران و استان، وزارت محترم کشور، استانداری محترم، فرمانداری های محترم که مسئولان این کار هستند تقاضا دارم قانون عفاف و حجاب که الآن یک حرکت بنیادین انقلابی است به نحو کامل انجام دهند وبدانند که مردم خواهان و طالب اجرای این قانون هستند و از مجریان آن به نحو کامل حمایت می کنند.

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.