اقدام اتحادیه اروپا فاقد وجاهت بین‌المللی است

حضرت حجت الاسلام والمسلمین هاشمی امام جمعه محترم موقت بوشهر در خطبه های نمازجمعه این هفته 30 دی ماه:

«بسم الله الرحمن الرحیم»

 

خطبه اول

در آستانه ماه با برکت و پر از خیر رجب المرجب هستیم. ماه رجب و ماه شعباد دروازه ورودی به ضیافت الله بزرگ الهی، ماه مبارک رمضان است. این سه ماه برگزیده پروردگار عالم است. رجب مقدمه شعبان و شعبان هم مقدمه ای است برای آماده شدن ماه مبارک رمضان. عزیزان ماه رجب برای اهل ایمان و تقوا و معنویت بهار است، بهار سلوک معنوی است، بهار معنویت و بهار جان ها و دل ها می باشد.

امام کاظم (ع) فرمود:«  رَجَبٌ شَهرٌ عَظیمٌ یُضاعِفُ اللّه ُ فیهِ الحَسَناتَ و یَمحُو فیهِ السَّیِّئاتَ» ماه رجب ماه عظیمی است خداوند در این ماه حسنات را زیاد و چند برابر می کند و در ماه رجب است که  گناهان انسان پاک می شود و از بین می رود و لذا وقتی که قیامت برپا می شود منادی فریاد می زند کجایند اهل رجب؟، کجایند آن هایی که بهره برداری کردند از شب ها و روز های بابرکت ماه رجب. در روایات داریم پیامبر اکرم (ص) هر وقت حلال ماه رجب را می دیدند این دعا را عرضه می داشتند به درگاه پروردگار:« اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی رَجَبٍ وَ شَعْبَانَ وَ بَلِّغْنَا شَهْرَ رَمَضَانَ‏» این دعای پیامبر است هنگام استهلال و رؤیت حلال ماه رجب که خدایا ماه رجب و شعبان را برای ما مبارک و با برکت و سعادت قرار بده و ما را به ماه رمضان برسان، نه تنها برسان چون خیلی ها ماه رمضان زنده هستند ولی دریغ از عبودیت و بندگی خدا و روزه داری و نماز و تهجد و بعد از آن طرف می فرماید:« و أعنا على الصیام و القیام و حفظ اللسان و غض البصر» و در ماه رمضان هم به ما کمک کن روزه بداریم و زبانمان و چشممان را در ماه رمضان کنترل کنیم و این دعای پیغمبر است در هنگام رؤیت ماه رجب.

در روایتی که در بهارالانوار هم نقل شده که خداوند در تمام ماه ها این سه ماه را اتخاب کرده است ، بهار معنویت و عبودیت است.

برادران و خواهران ماه رجب ماه دعا است، زیاد دعا کنید، ماه خودسازی و پارسایی، ماه نماز و استغفار است، زیاد استغفار کنید و بگویید استغفرالله و اسئل التوبه ، ماه زیارت ، زیارت امیرالمؤمنین، زیارت رجبیه، عمره رجبیه اگر انسان بتواند ، این ها همه برکات ماه رجب است، ماه دیدار اولیای الهی، ماه ذکر و تسبح پروردگار و تحلیل و تکرار لااله الی الله  و ماه صلوات بر پیغمبر و آل پیغمبر است. چرا که به نوعی ماه رجب ماه بعثت هم می باشد، ماه نبوت پیامبر گرامی اسلام هم می باشد، ماه روزه داری و چقدر ثواب دارد روزه در ماه رجب. پیامبر گرامی اسلام فرمودند رجب ماه بزرگ پروردگار است و هیچ ماهی به برگی به پای رجب نمی رسد، آگاه باشید که رجب ماه پروردگار و شعبان ماه من پیامبر و ماه رمضان ماه امت من است و بعد در باب روزه فرمودند اگر کسی در این ماه کسی حتی یک روز روزه بگیرد خدا را از خود خشنود ساخته است .

برنامه ریزی کنید، خیلی از ما روزه قضا داریم، خواهران عزیز، ما و شما برادران همه بعضاً ممکن است روزه قضا از سال های قبل داشته باشیم و بهترین فرصت همین ماه رجب و شعبان است و نیست قضا کنید اگر قضا دارین، ثواب روزه ماه رجب که این قدر زیاد است خواهید برد، ماه تهجد و شب زنده داری است چون همه این ها مقدمه است و آماده می شویم در اردوگاه رجب و شعبان برای ماه رمضان که کمال عبودیت و بندگی را به درگاه پروردگار انجام دهیم. پیامبر فرمود:« رجب شهر الإستغفار لأمتی أکثروا فیه من الإستغفار» تا می توانید استغفار کنید در این ماه با عظمت و با برکت رجب.

منایبت های زیادی هم در ماه رجب وجود دارد. آغاز ماه رجب میلاد با سعادت امام باقرالعلوم (ع) و سوم ماه رجب شهادت امام هادی (ع)، اولین شب جمعه ماه رجب یعنی هفته آینده لیله الرغائب، شب آرزوها است که اعمالی دارد، دهم میلاد امام جواد الائمه است و ۱۳ رجب هم میلاد سراسر نور علی بن ابی طالب امیرالمؤمنین (ع) می باشد و آغاز ایام البیض و اعتکاف، کسانی که می توانند در مراسم ملکوتی اعتکاف شرکت کند و اگر کسی هم نمی تواند به هر دلیلی در اعتکاف شرکت کند می تواند کمک کند با تهیه افطار و سحری معتکفین برای خواهران و برادران و آن هم باز ثواب دارد برای انسان و نیمه ماه رجب وفات عمه سادات زینب کبری می باشد ۲۷ رجب هم روز مبعث خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) می باشد.

و دعاهای ماه رجب و زیارت رجبیه، زیارت امام حسین از اعمال ارزشمندی است که امیدواریم خداوند به ما توفیق دهد این اعمال معنوی را انجام دهیم تا حرکتی باشد در سیر تکاملی ما و سلوک ما به سوی پروردگار عالم.

 

خطبه دوم

ان شاءالله دوشنبه سوم بهمن ماه آغاز ماه با برکت رجب است و روز اولین ماه رجب مصادف است با میلاد امام باقر العلوم (ع) که ایشان در کنار آن و بعد از آن فرزندش امام صادق حق بزرگی در تکمیل شریعت محمدی (ص) و تحکیم تشیع غلوی به گردن ما مسلمانان به ویژه ما شیعیان دارد و این ایام ولادت ها و ایام شهادت ها که سوم همین ماه رجب هم شهادت امام هادی (ع) است فرصتی است برای تبیین جایگاه اهل بیت، برای روشن کردن افکار و اندیشه ها و مکتب و سیره ائمه معصومین چون عمل مقدمه اش آشنایی و معرفت است. هرچه بتوانیم خطبا، گوینده ها، رسانه ها معرفی بیشتر بکنند اهل بیت عصمت و طهارت را، شرایط زمانی امام باقر و امام هادی و همه ائمه و تطبیق شرایط آن زمان با زمان ما و وظیفه ای که ما مسلمانان و شیعیان در دوران کنونی داریم را هر چه بیشتر استفاده بشود و تبیین بشود و این فرصت ارزشمندی است.

نکته بعد اشاره ای داشته باشم به فرمایشات مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (حفظه الله) که به مناسبت میلاد پرسر سعادت حضرت صدیقه اطهر، زهرای مرصیه در دیدار با مداحان بزرگوار بیان کردند و اشاره کردند به حوادث و وقایع و جریانات پاییز امسال و همین ماه های اخیر که در ایران اسلامی اتفاق افتاد و اشاره داشتند که خطای محاسباتی دشمن و اینکه مردم ایران را باز هم مثل دوره های قبل، سال های قبل، توطئه های قبل که علیه این ملت انجام می داد باز هم ملت را نشناخت و این نظام را نشناخت و عوامل خطای محاسباتی که می دانید از اول انقلاب تا کنون دشمن همیشه دنبال توطئه و ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ارزش های ما بوده و هیچ گاه آرام نگرفته و هر روش و ترفند و توطئه ای که داشته دشمن به کار برده، از نظامی گرفته تا سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و امثال ذالک و معیشتی و به هر طریقی توطئه کرده برای زمین گیر کردن ملت و نظام ما و انقلاب ما و به حول الهی همه این ها با شکست دشمن مواجه شده.

اما چرا دشمن هنوز این طور هنوز ملت ما را نشناخته و خطای به فرمایش مقام معظم رهبری خطای محاسباتی دارد نسبت به میهن اسلامی ما. یکی به خاطر اینکه دشمن بی بهره است از ایمان و تقوا و دوم خالی بودن محاسبات از عنصر توکل و ایمان به خدا، دشمن همه محاسبات مادی را دارد اما متأسفانه محاسبات ایمانی را ندارد که مردم ما متوکل به خدا هستند، مردم ما پیش پای مکتب قرآن نشسته اند و توکل به خدا دارند و دشمن این نکته را محاسبه نکرده. محصور ماندن دشمن در محاسبات مادی و عدم اعتقاد دشمنان اسلام به غیب در حالی که ملت ما  اعتقاد به غیب دارند ، اعتقاد به این دارند که کسی که دین خدا را یاری کند خدا هم او را یاری خواهد کرد. ملت ما این اعتقاد دارند و دشمن این محاسبه را ندارد و فقط محاسبات مادی را می کند و لذا وقتی مواجه می شود در اجرای توطئه ها با شکست مواجه می شود، عدم شناخت ایران و مردم ایران و دین و روحانیت و اعتقادات دینی مردم، این اشتباه محاسباتی دشمن، این حساب را روی ملت نکرده است روی ملت ایران.

مقام معظم رهبری با توجه به طرح جامع و کم نقص دشمن در اغتشاشات اخیر فرمودند دشمن خوب مهندسی کرده بود در جریانات اخیر، همه توان خود را به کار گرفت و آماده کرده بود اما موفق نشد ، چرا؟، چون یک پایه دیگر دشمن که محاسبه مردم بود ، ویژگی های مردم و ایران و اسلام بود در این پایه دشمن دچار اشتباه شد، محاسبه ای که روی ملت ایران کرده بود درست نبود و دشمن در این توطئه هم شکست خورد.

در استمرار همین شکست های دشمن و درماندگی مفلوکی دشمن همین است که یک حربه ای دارند به نام تحریم و هر روز نفری، نفراتی، نهادهایی، ارگان هایی و حتی اصل نظام را مورد تحریم قرار می دهند و این چیز جدیدی نیست و اخیراً هم که سپاه مقتدر اسلامی ما را مورد تحریم خودشان اروپایی ها قرار داده اند و این چیز جدیدی نیست. از همان اول انقلاب که سپاه که جزء برکات این نظام و انقلاب بود ایجاد شد و امام ایجاد کرد دشمن با سپاه و همه نیروهای مسلح ما، ارتش ما، بسیج ما، نیروهای نظامی و انتظامی ما دشمنی کرد و توطئه کرد برای شکست خدایی ناکرده نیروهای مسلح ما و یا کم قوه کردن نیروهای ما ولی همه آن ها با شکست مواجه شد.
تحریم اخیر نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی پارلمان اروپا باید نکته ای در این رابطه عرض کنم.

در اقدامی مداخله جویانه اخیراً قطعنامه ای ضد ایرانی با عنوان پاسخ به اعتراضات و اعدام ها در ایران. این همه جنایت و حق کشی و کارهای ضد حقوق بشری در هر جای دنیا به ویژه در اروپا انجام می شود و آن ها با کمال گستاخی و وقاهت در ایران اسلامی ایراد می گیرند و قطعنامه صادر می کنند. متمم پیشنهادی مربوط به درج سپاه در فهرست سازمان های تروریستی اتحادیه اروپا به این قطعنامه اضافه شد و روز پنجشنبه اعلام کردند که باید عرض کنم مفاد این قطعنامه ماهیت پیشنهادی دارد و الزام آور نیست و شورای اروپا باید بعدها تصمیم نهایی را بگیرد که آیا رأی می آورد و یا نمی آورد  و این را فقط پارلمان تصمیم گرفته است.

این اقدام فاقد وجاهت بین المللی است زیرا طبق قواعد و مرسوم بین المللی نهاد نظام یک کشور نباید هیچ گاه تحریم نشود و سپاه جزء بدنه نیروهای مسلح نظام مقدس جمهوری اسلامی است که لذا نکاتی را باید عرض بکنم.

اولاً چرا این ها دست به این کار زده اند و سپاه ما را که البته در همین قطعنامه بعضی از مسئولین رده بالای کشورما را مورد تحریم قرار دادند. به این دلیل است که اروپا بعد از جنگ اوکراین که طولانی شد هم البته به فلاکت و بیچارگی و درماندگی رسیدند و اتحادیه اروپا عملاً به عمله بی اختیار آمریکا شده و هر چه آمریکا اراده بکند این ها هم انجام می دهند و در واقع اروپا برای رهایی از جنگ اوکراین که مشکلات زیادی را در اروپا برای مردم و مسئولانش ایجاد کرده دنبال این هستند که راهی را باز کنند برای انحراف مسیر افکار عمومی از مشکلات درون اروپا و لذا آمدند سپاه و مسئولان ما را تحریم کردند.

نکته بعد، با شکست فاحشی که مثلث عربی، عبری و غربی در آشوب ها و اغتشاشات اخیر در جمهوری اسلامی مواجه شدند دشمنان ایران قوی اکنون برای تنفس مصنوعی دادن به مزدوران داخلی و خارجی خودشان می خواهند شعله التهابات و تنش ها را در ایران به خیال خود گرم نگه دارند و لذا این شک را وارد می کنند و سپاه را تحریم می کنند تا شاید تنش ها در ایران ادامه پیدا بکند.

نکته بعد این است که تحریم سپاه همین طور که عرض کردن چیز جدیدی نیست و این نیروی بزرگ و مقتدر و حافظ انقلاب همیشه زیر تیغ تحریم دشمنان بوده و همیشه هم شکست خورده اند و روز به روز بر عزت و اقتدار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزوده شده است.

و نتیجتاً باید عرض کنم دشمنان عزت و اقتدار ایران انقلابی باید بدانند سپاه پاسداران فرزند راستین ملت ایران است و خواستگاه و محل تربیت صدها هزار نیروی مؤمن و پاکباخته در ایران اسلامی و البته الگوی هزاران عنصر مؤمن و مقاوم در جهان اسلام و در طول ۴۳ سال گذشته به خوبی آموخته است که از دل تهدیدها سپاه یاد گرفته و آموخته که چگونه فرصت های طلایی خلق کند و تحریم این نیروی مقتدر و بی بدیل بیش از گذشته بر قدرت سپاه افزوده خواهد شد با این تحریم و مردم ایران بار دیگر نشان خواهند داد که هر کدام یک سپاهی انقلاب هستند و لباس سبز این نیروی الهی و انقلابی را نماد عزت و افتخار خود می دانند و نظام انقلابی ما هم البته بدون تردید پاسخ های متقابل و متناسب و هشدار دهنده را خواهد داد و طراحان صهیونیست و بازیگران مفلوک این نمایش مسخره را ماننده همیشه با شکست های بزرگتر روبرو خواهد کرد و طعم ناکام شکست آن ها را بر آن ها خواهد چشید ، ان شاءالله.

خدایا سپاسگزاریم به خاطر باران رحمت و ای کاش ما می توانستیم ، مسئولین ما می توانستند بهتر از الآن از این نزولات آسمانی استفاده می کردیم در ذخیره سازی، چه در سفره های زیرزمینی و چه در پشت صد ها و این که یک قطره از باران الهی هدر نرود که تابستان دچار مشکل نشویم.

 

 

نظرات

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.